پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

۴۸۰۰ گردشگر خارجی از جاذبه های طبیعی چهارمحال و بختیاری دیدن کردند

حیدر صادقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد گردشگر خارجی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه ۶۰ درصد از گردشگران خارجی ورودی به استان از کشورهای اروپایی و آسیای شرقی هستند، گفت: این گردشگران با هدف بازدید از جاذبه های طبیعی و بوم گردی استان به ویژه زندگی عشایر کوچ نشین به استان سفر کرده اند.
صادقی تصریح کرد: ۴۰ درصد از گردشگران خارجی نیز با انعقاد برجام و باز شدن دروازه های کشور بر روی سرمایه گذاران خارجی با اهداف اقتصادی، تجاری و صنعتی به استان سفر کرده اند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری همچنین از اقامت ۷۰۰ هزار نفر شب گردشگران داخلی در استان خبر داد و گفت: این تعداد گردشگر نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد ۵ درصدی برخوردار شده است.
صادقی افزود: ۵۰ درصد گردشگران داخلی از استان اصفهان و ۵۰ درصد دیگر از استانهای جنوبی، تهران و مرکزی به استان سفر کرده اند.
چهارمحال و بختیاری که به تازگی از آن با عنوان برند بوم گردی کشور یاد می شود، دارای پتانسیل های بی بدیلی در حوزه گردشگری بویژه گردشگری طبیعی است، به نحوی که جاذبه های بوم گردی این استان که در قالب طبیعت بکر و زندگی مردم عشایرنشین آن می گنجد، می تواند برند معتبر و منحصر به فردی از گردشگری طبیعی را در کشور و همچنین در عرصه بین الملل به خود اختصاص دهد.
خبرنگار: خاطره حسین زاده**انتشار:جهانبخش صفری
۷۳۶۳/۶۰۲۱

انتهای پیام /*


فرهنگی


گردشگر


خارجی


چهارمحال و بختیاری

نظرات بسته شده است.