پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

صنایع دستی ایران در فضای سایبر گسترش می یابد

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، بهمن نامور مطلق روز چهارشنبه در آیین بازگشایی «مرکز صنایع دستی چونک» اظهار کرد: با توجه به موفقیت های اخیر فروش آنلاین، اگر بتوانیم صنایع دستی ایرانی را از طریق فروشگاه های مجازی و فضای سایبر به فروش برسانیم هم از نظر نقل و انتقال مالی و هم از نظر دسترسی مشتری، کاری بزرگ انجام داده ایم.
وی افزود: الگوی مشارکت بخش خصوصی صنایع دستی با شرکتهای سرمایه گذاری بزرگ، یک الگوی موفق برای به روز شدن و تجاری سازی صنایع دستی ایران است.
نامور مطلق تأکید کرد: وقتی این مدل موفق باشد شرکت های بزرگ دیگر نیز می ‌توانند با اطمینان بیشتر به حمایت تولیدکنندگان صنایع دستی و فروشندگان آنلاین بپردازند و در نتیجه این همزیستی، بازارهای جهانی برای ما در دسترس تر خواهند بود و سود بیشتری برای کشورمان حاصل می شود.
معاون صنایع دستی کشور اظهار کرد: چونک یک موضوع منفرد مربوط به این برند نیست بلکه یک مدل است؛ اگر ما بتوانیم این الگوسازی را با موفقیت به پیش ببریم دیگر بازیگران صنایع ایران برای سرمایه گذاری و تکمیل زنجیره تولید تا فروش راغب خواهند شد.
نامور مطلق خاطرنشان کرد: صنایع دستی باید بتواند با به روز کردن چهره و تصویر خود ویرایش جدیدی متناسب با نیاز مخاطبان امروزی را ارائه دهد.

** حضور شرکت های دانش بنیان در صنایع دستی یک ضرورت است
رئیس هیات مدیره «گروه نیک بسپار یزد» که سرمایه گذاری در «مرکز صنایع دستی چونک» را آغاز کرده است، نیز در این نشست گفت: این کار، به معنای واقعی یک استارتاپ ایرانی است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی از یزد آغاز شده است و ما قصد داریم با ورود به این روند، در مدت سه سال آینده به میزان ۱۰۰ میلیارد ریال در صنایع دستی سرمایه گذاری کنیم.
محمد شهنوازیان افزود: وضعیت فعلی منطقه خاورمیانه و کاهش درآمد نفت ایجاب می کند که شرکتهای دانش بنیان و اقتصادهای مبتنی بر دانش محوری فعالیت های خود را وسعت ببخشند.
وی یادآور شد: هدف اصلی ما پوشش کامل بازار داخلی و حضور موفق در بازارهای جهانی است و تصمیم داریم در چهار کشور از چهار قاره جهان، انبارهای بزرگ برای تسریع‌ در فروش و تکمیل بهینه زنجیره خدمات در سطح بین المللی ایجاد کنیم که همه اینها با حمایت های معنوی معاونت صنایع دستی امکانپذیر می شود.
به گزارش ایرنا، فروش صنایع دستی ایران در بازار داخلی در سال ۹۵، حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است، همچنین در سال ۹۵، بیش از ۲۰۰میلیون دلار، محصولات صنایع دستی به خارج از کشور صادر شده است.
در همین زمینه پیش بینی می شود بازار آنلاین صنایع دستی، ظرفیت ۴۰ میلیارد تومان فروش در سال را داشته باشد.
ایران سومین تولیدکننده صنایع دستی در جهان است و بر اساس آمار موجود در سال ۹۵، حدود ۲۵هزار فروشگاه اینترنتی در ایران توانسته اند ۷۰هزار میلیارد تومان درآمدزایی داشته باشند.
فراهنگ**۳۰۷۹**۱۰۵۵
خبرنگار: علی اسدی** انتشار: زینب کارگر

انتهای پیام /*


فرهنگی


صنایع دستی


فروش سایبری و مجازی


نامور مطلق

نظرات بسته شده است.