پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

دومین ابرماراتن بین‌المللی کویر در شهداد برگزار می شود

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان محمود وفایی’ در نشست هماهنگی برگزاری دومین ابرماراتن بین‌المللی کویر در کرمان با تاکید بر معرفی قابلیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری استان و کشور افزود: سال گذشته تجربیات خوبی در جریان برگزاری اولین اولترا ماراتن کویر شکل گرفت و باعث شد استان کرمان و ویژگی‌های آن در سطح خوبی به دنیا معرفی شود.
وی تاکید کرد: دومین ابرماراتن بین‌المللی کویر نیز باید با ابعاد تبلیغاتی بهتری برای معرفی استان کرمان اجرا شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان اظهار کرد: به ‌عنوان متولی بخش دولتی از هر برنامه‌ بخش خصوصی که به رونق گردشگری و معرفی استان و تبلیغات و بازاریابی کمک کند، حمایت می‌کنیم و هیچ محدودیتی نداریم.
وی تصریح کرد: انتظار می رود دیگر فعالان بخش خصوصی استان کرمان به میدان بیایند و برنامه‌هایی از قبیل اولترامارتن برگزار کنند تا استان معرفی شود.
وفایی تاکید کرد: از یک رستوران کوچک گرفته تا یک هلدینگ بزرگ گردشگری هر کاری برای رونق گردشگری کرمان بخواهند انجام دهند، همه‌ امکانات سیستم دولتی را در اختیارش قرار خواهیم داد.
وی با بیان اینکه باید فضای همبستگی در استان تقویت شود ادامه داد: امروز بیش از هر زمانی در گردشگری استان، نیاز به همبستگی داریم.
وفایی با اشاره به اینکه درگیر کردن مسوولان به حاشیه‌ها، جفا به استان است تصریح کرد: استان کرمان روی ریل توسعه‌ گردشگری قرار گرفته و آمار گردشگران رو به افزایش است و این حرکت رو به جلو را همه با هم ادامه خواهیم داد.
وی تاکید کرد: نباید در برابر حرکت شتابنده و رو به رشد صنعت گردشگری استان کرمان با دست خودمان مانع ایجاد کنیم.
اولین ابرماراتن کویر لوت اردیبهشت سال ۹۵ با شرکت دوندگانی از پنج قاره جهان به مسافت ۲۵۰ کیلومتر در کویر لوت شهداد برگزار شد و محمد انصال دونده مراکشی مقام نخست را کسب کرد.
بخشی از بیابان لوت در سال گذشته به عنوان اولین جاذبه طبیعی ایران به ثبت جهانی رسیده است که قسمت عمده آن در استان کرمان قرار دارد.
خبرنگار:داود رجبی بهجت
۷۴۳۷
۷۴۳۷

انتهای پیام /*


ورزش


فرهنگی


ابر ماراتن


شهداد

نظرات بسته شده است.