پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

بهره برداری از ۵ پروژه زیرساختی گردشگری گلستان/افتتاح هتل درگرگان

ابراهیم کریمی روز سه شنبه به ایرنا اعلام کرد که ساماندهی فضای پیرامونی مجموعه تاریخی خالد نبی در شهرستان کلاله ،روستای گچه سو شامل احداث حصار کشی و ساختمان نگهبانی، سرویس بهداشتی و بهره برداری از بخش بلیت فروشی واجرای روشنایی و تکمیل زیر سازی آسفالت مسیر دسترسی با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال از جمله پروژه های این اداره کل است.
وی ادامه داد: اجرای فاز ۳ مسیر دسترسی به آبشار شیرآباد در شهر خان ببین شامل اجرای دیواره مالون و سنگ فرش مسیر با اعتبار ۵۶۰ میلیون ریال و ساخت نمازخانه و سرویس بهداشتی آق چشمه مینودشت با اعتبار ۴۸۸ میلیون ریال از دیگر طرحهای هفته دولت حوزه گردشگری گلستان است.
به گفته وی؛ فاز یک روشنایی آق سو کلاله شامل اجرای تیر کاری فشار متوسط با اعتبار ۵۱۰ میلیون ریال و زیر سازی محور گردشگری پنو در شهرستان گالیکش با اعتبار ۴۵۹ میلیون ریال نیز از جمله پروژه های میراث فرهنگی استان است.

** بهره برداری از فاز یک هتل آلتون گرگان
در پنجمین روز هفته دولت بهره برداری از فاز یک هتل آلتون گرگان با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی آغاز شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت که ساخت هتل آلتون برگرفته از معماری سنتی گرگان است و طراحی فضای سبز آن به شکل باغ ایرانی و معماری ساختمان برگرفته از دوره قاجاریه می باشد.
کریمی ادامه داد که این پروژه در سه فاز تعریف شده است؛ فاز یک آن شامل تالار رستوران ،فاز ۲ تالار پذیرایی برای ۸۰۰ نفر و فاز ۳ شامل هتل ۴ ستاره با ظرفیت ۵۸ اتاق می باشد.
وی افزود: هم اینک فاز یک هتل که شامل تالار رستوران بوده با زیر بنای ۱۲۰۰ متر مربع و اعتبار ۲۵ میلیارد ریال، با اشتغالزایی برای ۴۵ نفر مستقیم و ۱۲۰ نفر غیر مستقیم به بهره برداری رسیده است.
به گفته وی؛ ۳۵ میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای فاز ۲ و ۳ این پروژه از سوی بانک ملی تصویب شده است که با پرداخت این وام پیش بینی می شود تالار پذیرایی و هتل ۴ ستاره در فاصله زمانی ۲ سال تکمیل و به بهره برداری برسد.
وی اضافه کرد که بهره برداری از دو فاز دیگر این هتل برای ۱۲۰ نفر اشتغال مستقیم و برای ۲۷۵ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد می کند.
۱۶۴۸
تنظیم وانتشار: پری سالارنیا

انتهای پیام /*


فرهنگی


دولت۹۶


بهره برداری


گردشگری گلستان

نظرات بسته شده است.