پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

جشنواره اقوام ایرانی به مناسبت روز قزوین برگزار می شود

هادی طاهرخانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این جشنواره با هدف معرفی و نمایش آداب و رسوم و آیین ‌های ویژه اقوام ایرانی برگزار می شود.
وی اضافه کرد: در کنار این جشنواره با هدف معرفی توانمندی ‌های صنایع دستی اقوام ایران زمین، نمایشگاه صنایع ‌دستی،سوغات و هدایا با حضور ۱۱۰ مشارکت کننده در فضایی به مساحت سه هزار و ۶۰۰مترمربع برگزار خواهد شد.
طاهرخانی ضمن اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره و نمایشگاه تصریح کرد: این جشنواره و نمایشگاه با هدف ایجاد فضایی مناسب به منظور آشنایی هرچه بیشتر مردم با سوغات و هدایای استان‌های دیگر،معرفی توانمندی های مناطق مختلف کشور در زمینه صنایع دستی و آشنایی بازدیدکنندگان با فرهنگ آداب و سنن مناطق استان های مشارکت کننده برگزار می شود.
وی یادآور شد: همچنین های موسیقی سنتی قوم های مختلف کشور، موسیقی محلی، نمایش‌های آیینی اقوام به همراه برنامه های زنده و شاد نیز در مدت برگزاری این جشنواره و نمایشگاه به اجرا در خواهد آمد.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان قزوین افزود: نمایشگاه سوغات و هدایا در مدت برگزاری از ساعت ۱۷ تا ۲۳ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان قزوین واقع در بلوار امام خمنی(ره)،جنب صدا و سیما جهت بازدید عموم و همشهریان دایر خواهد بود.
۹ شهریور ماه همزمان با انتخاب قزوین به پایتختی در دوران صفوی به عنوان روز قزوین نام گذاری شده است.
۷۳۸۹*۳۰۱۳
خبرنگار: نسرین رحیمی**انتشار دهنده: رضا اولادی

انتهای پیام /*


فرهنگی


جشنواره


اقوام ایرانی

نظرات بسته شده است.