پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

مهم ترین برنامه های نمایشگاه ملی صنایع دستی اعلام شد

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، از ستاد خبری بیست و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی، اولین روز برگزاری این نمایشگاه به نام «پیشکسوتان صنایع دستی» نامگذاری شده است که در این روز علاوه بر اجرای مراسم افتتاحیه، از استاد حسین علاقمندان پیشکسوت قلمزنی کشور تجلیل می‌شود.
دومین روز برگزاری نمایشگاه ملی صنایع دستی در روز پنجشنبه به عنوان روز’ پیوند با هنرمندان عرصه سینما’، ‘روز گلستان’ و ‘روز عشایر’ نامگذاری شده است. در این روز نمایشگاه میزبان بازدید هنرمندانی از جمله ساره بیات خواهد بود و علاوه بر آن اجرای موسیقی اقوام آیین اقوام همچون رقص آیینی، جشن حنابندان، نوروزخوانی، لاله خوانی ترکمن، ذکر خنجر در کنار دوتار نوازی قزلباش از برنامه های روز دوم نمایشگاه ملی است. برگزاری نشست های مشترک و تجلیل از عشایر فعال حوزه صنایع دستی هم بخش دیگر برنامه های پیش بینی شده برای روز عشایر در بیست و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی است.
سومین روز از نمایشگاه ملی صنایع دستی که به نام ‘تجارت الکترونیک صنایع دستی’ نامگذاری شده است از سایت Crowd first رونمایی خواهد شد. همچنین در روزی که عنوان های روز’ دانش بنیان صنایع دستی’ و روز ‘شهر جهانی لالجین’ را بر خود دارد، مراسم تجلیل از مریم میرزاخانی، دانشمند ایرانی و اطلاع رسانی درباره شهر جهانی لالجین انجام می شود.
عناوین «مادر صنایع دستی»، «تبریز ۲۰۱۸» و «تشکل‌های غیر دولتی صنایع دستی» بر چهارمین روز از بیست و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی نامگذاری شده اند. در این روز از «ماه نسا شهسوار پور» پیرترین بانوی تولیدکننده صنایع دستی در نمایشگاه تجلیل می شود. همچنین اقلام فرهنگی استان آذربایجان غربی، شهر تبریز و لوگوی تبریز شهر جهانی فرش دستباف توزیع می شود. علاوه برآن نشست های مشترک مسولان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تشکل های غیر دولتی فعال هم درروز چهارشنبه، چهارمین روز از نمایشگاه برگزار خواهد شد.
در پنجمین روز از بیست و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی که نام روز «شهر جهانی اصفهان» را بر خود دارد، از دو اثر هنری استادان بدر السما و عابدی رونمایی خواهد شد. همچنین بسته‌های فرهنگی و آموزشی برای معرفی رشته های شاخص استان اصفهان توزیع می شود. علاوه برآن معاون صنایع دستی استان تهران هم در پنجمین روز از نمایشگاه ملی صنایع دستی، معاون صنایع دستی استان برای ارائه گزارش اقدامات و پرسش و پاسخ در محل برگزاری نمایشگاه حاضر می شود. در این روز که عنوان «مجلس و صنایع دستی» هم دارد اعضای فراکسیون گردشگری و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی از بیست و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی بازدید می کنند. پنجمین روز از نمایشگاه با عنوان «تجلیل از مقام شهدای مدافع حرم» با تقدیر از مقام شهید محسن حججی همراه خواهد بود.
ششمین روز از بیست و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی هم که به نام های «روز شهر جهانی یزد» و «روز خانه ایرانی» نامگذاری شده است از کتاب زیلو رونمایی و بروشورهایی برای معرفی صنایع دستی اصفهان توزیع می شود. همچنین نشست های مشترکی برای بحث و بررسی در خصوص فضا سازی با بهره گیری از کالاهای صنایع دستی برگزار می شود.
در آخرین روز از نمایشگاه ملی صنایع دستی هم به نام «روز شهر جهانی مشهد» هم بسته های تبلیغاتی برای معرفی ظرفیت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی استان و پروژه پردیس فردوسی توزیع می شود.
کتاب فعالیت های معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شامل اهم اقدامات و فعالیت های چهارساله این معاونت هم در روز آخر این نمایشگاه رونمایی می شود. علاوه براین بیژن نامور مطلق، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ملاقات های روزانه با هنرمندان این حوزه خواهد داشت.
بیست و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران از اول تا هفتم شهریور ماه امسال در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران درحال برگزاری است.

فراهنگ **۱۰۸۵** دریافت کننده : ناهید پورمند* انتشار : مرضیه فاتحی

انتهای پیام /*


فرهنگی


میراث


گردشگری

نظرات بسته شده است.