سهم ۸۷ درصدی مدیران یک مؤسسه اعتباری از کل حقوق و مزایا

 خستین صورت‌ مالی این مؤسسه اعتباری در سه ماه و ۲۷ روز منتهی به ۲۹ اسفندماه امسال، نشان می‌دهد، از مجموع ۱۷ میلیارد و ۵۵۵ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۸۷۰ ریال حقوق و مزایای پرداخت شده در این مدت، ۸۳ درصد از آن به حقوق و مزایای مدیران ارشد این مؤسسه اختصاص یافته و تنها ۱۷ درصد باقی ‌مانده به عنوان حقوق و مزایای ۱۸ کارمند قراردادی مؤسسه یادشده پرداخت شده است.

به گزارش «تابناک اقتصادی» بر پایه صورت‌های مالی عملکرد مؤسسه اعتباری کاسپین که روی سایت کدال قرار گرفته، ذکریا محتمل، عضو هیأت مدیره و مدیرعامل این مؤسسه در مدت زمان فعالیت سه ماه و ۲۷ روز منتهی به ۲۹ اسفندماه سال گذشته، بالغ بر ۳ میلیارد و ۹۹۱ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۶۸۳ ریال، علیرضا پایین‌ محله در مقام نایب رئیس ۲ میلیارد و ۳۶۸ میلیون و ۵۹ هزار و ۵۴۷ ریال و فرید ضیا‌ء‌الملکی رئیس هیأت مدیره یک میلیارد و ۴۸ میلیون و ۳۳۳ هزار و ۳۳۳ ریال حقوق و مزایا دریافت کرده‌اند. البته در این گزارش اشاره‌ای به حقوق و مزایای پرداخت شده به علی رحمانی و نعمت‌الله اکبری از دیگر اعضای هیأت مدیره ۵ نفره مؤسسه اعتباری کاسپین اشاره‌ای نشده است.

۱sep2016.3

این گزارش نشان می‌دهد، مرتضی عنایتی، ۲ میلیارد و ۲۹۸ میلیون و ۲۳۶ هزار و ۵۹۶ ریال، علی ابراهیم‌بای سلامی ۲ میلیارد و ۲ میلیون و ۷۸۱ هزار و ۴۵۰ ریال، امید پردلی یک میلیارد و ۷۹۸ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۲۷۱ ریال و غلامحسین ملایی هم یک میلیارد و یکصد میلیون ریال حقوق و مزایا دریافت کرده‌اند که از سهامداران اصلی و مدیران ارشد مؤسسه اعتباری کاسپین به شمار می‌آیند.

آیا سهامداران قبول می‌کنند؟

به گزارش «تابناک اقتصادی» در حالی صورت‌های مالی مؤسسه اعتباری کاسپین در ۲۳ تیرماه امسال به تأیید هیأت مدیره این مؤسسه رسیده که هنوز مجمع عمومی برگزار نشده و مشخص نیست آیا سهامداران با پرداخت حقوق و مزایای اعلام شده موافقت می‌کنند یا نه؟

نکته جالب در صورت‌های مالی مؤسسه کاسپین، که باید به تأیید سهامداران برسد، بالغ بر ۵۳ میلیارد و ۴۳۱ میلیون و ۵۲۱ هزار و ۶۷ ریال سود خالص پیش‌بینی شده و میانگین ماهانه تعداد کارکنان قراردادی در استخدام این مؤسسه ۱۸ نفر اعلام شده است. این در حالی است که مؤسسه یادشده محصول ادغام چندین تعاونی اعتبار بوده و شعب آن همچنان فعال هستند و مشخص نیست چرا در گزارش هیأت مدیره به تعداد شعب و کارکنان شاغل اشاره‌ای نشده است. اعضای هیأت مدیره مؤسسه اعتباری کاسپین به سهامداران خود پیشنهاد داده‌اند تا از مجموع سود خالص شناسایی شده ۶ میلیارد ریال سود بین سهامداران تقسیم شود. البته بر اساس قانون تجارت سهامداران حق دارند تا حداقل ۱۰  درصد از کل سود خالص شناسایی شده به ارزش ۵ میلیارد و ۳۴۳ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۱۰۷ ریال تقسیم شود.

۱sep2016.4

تولد با ادغام تعاونی‌های اعتبار

مؤسسه اعتباری کاسپین، همان مؤسسه آرمان ایرانیان سابق است که این مؤسسه در نتیجه نامه هشتم شهریور ۱۳۹۴ با تجمیع شرکت‌های تعاونی اعتبار کشاورزان مازندران، فرشتگان سابق، الزهرا، امید جلین گرگان، بدرتوس، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، پیوند مشهد، حسنات اصفهان ایجاد شد. البته مؤسسه آرمان ایرانیان یک سال قبل از آن در هشتم مره ۱۳۹۳ نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسیده بود تا اینکه ۲۴ آذرماه سال گذشته، نام مؤسسه آرمان ایرانیان به مؤسسه اعتباری کاسپین تغییر و بانک مرکزی هم در واپسین روز سال گذشته یعنی ۲۷ اسفند ۹۴ مجوز رسمی فعالیت مؤسسه یادشده را صادر کرد.

منبع: تابناک

تور های تخصصی نمایشگاهی | دوران سیاحت نوین

نظرات بسته شده است.