22 میلیون گردشگر خارجی به ترکیه سفر کردند

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، آمار وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه و همچنین شواهد میدانی، از پایان دوران بحران گردشگری این کشور حکایت می کند به طوری که با افزایش 24.9 درصدی گردشگران هفت ماه امسال ترکیه نسبت به مدت مشابه سال قبل، شمار گردشگران خارجی این کشور بالاتر از ارقام دوران طلایی گردشگری این کشور بوده است.
همزمان با روی کار آمدن حزب عدالت و توسعه در کشور ترکیه و اتخاذ سیاست های جدید اقتصادی، سال به سال بر شمار گردشگران خارجی این کشور افزوده شد به طوری که در سال 2014 شمار گردشگران خارجی ترکیه به رقم بی سابقه 41 میلیون نفر رسید.
پس از آن در سال های 2015 ـ 2016 با وقوع حوادث سیاسی داخلی و خارجی از جمله کودتای نافرجام 15 جولای 2016، تنش با روسیه و آمریکا و عملیات های تروریستی داعش و پ.ک.ک، اوضاع امنیتی ـ اقتصادی ترکیه به شدت رو به نابسامانی رفت تا جایی که این موضوع به کاهش شدید حضور گردشگران خارجی انجامید.
ترمیم روابط این کشور با روسیه و اتخاذ تدابیری موثر در مبارزه با نیروهای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک)، داعش و گروه های افراطی مسلح باعث شد تا ثبات و امنیت آرام آرام به فضای جامعه ترکیه برگردد و دیگر خبری از فضای وحشت زده جامعه ترکیه در زمان وقوع عملیات های تروریستی هولناک نباشد که در نتیجه آن روند سفر گردشگران خارجی از سال گذشته دوباره صعودی شد به طوری که تا پایان ماه جولای سال جاری، شمار گردشگران خارجی رکورد مدت مشابه در سال 2014 را هم شکسته است.
بر اساس داده های وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، اتباع روسیه با سه میلیون و 276 هزار نفر، آلمان با 2 میلیون و 321 هزار نفر و ایران با یک میلیون و 317 هزار نفر بیشترین شمار گردشگران خارجی ترکیه را تشکیل می دهند.
آمار وزارت فرهنگ و گردشگری نشان می دهد که پنج میلیون و 671 هزار گردشگر در ماه گذشته میلادی از ترکیه دیدن کرده اند که نسبت به ماه مشابه سال گذشته میلادی 11.74 درصد رشد داشته است.
ترکیه سال گذشته با جذب 32.6 میلیون گردشگر، 26.2 میلیارد دلار از محل سفر گردشگران خارجی درآمد ارزی کسب کرد.
نعمان کورتولموش وزیر فرهنگ و گردشگری پیشین ترکیه چند ماه قبل اعلام کرد که کشورش برای جذب 40 میلیون گردشگر خارجی با 32 میلیارد دلار درآمد گردشگری در سال جاری میلادی برنامه ریزی کرده است.
خاورم/1905

انتهای پیام /*


فرهنگی


ترکیه


گردشگر


وزارت فرهنگ و گردشگری

نظرات بسته شده است.