پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

سینما آزادی تهران

سینما آزادی تهران، از جمله سینماهای مشهور و بزرگ این شهر به حساب می‌آید. سینمایی واقع در تقاطع خیابان شهید بهشتی ( عباس آباد) و خالد اسلامبولی (وزرا) که قبل از انقلاب آن را شهر فرنگ می‌نامیدند. مالکان اولیه این سینمای معروف، برادران روحانی بودند. در حقیقت، سینما آزادی در سوم اردیبهشت سال ۱۳۴۸ با اکران فیلم سینمایی مارلیک کار خود را شروع کرد. بعدها با نمایش فیلم‌های مشهوری همچون جنگ ستارگان، این مکان جای خود را در میان فیلم‌دوستان و عاشقان سینما باز کرده و به سرعت به پاتوقی برای آن‌ها تبدیل شد. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که سینما آزادی تهران در سال ۱۳۷۵ درآمدی برابر با ۱۵۰ میلیون تومان از فروش فیلم‌هایش به دست آورده است. همین موضوع، عنوان پرفروش‌ترین سینمای ایران را به این مکان بخشید.
متأسفانه سینما آزادی تهران در سال های ۱۳۵۵ و ۱۳۶۹ طعمه حریق شد. البته نتوانست در برابر آتش‌سوزی مهیب سال ۱۳۷۶ دوام بیاورد و خسارات بسیار بدی دید. به طوری که، این سینما کاملاٌ ویران شد و در عرض کمتر از ۲۰ دقیقه علی‌رغم تلاش‌های بی‌دریغ آتش‌نشانان از سینما آزادی تهران جز تلی از خاکستر چیزی باقی نماند. تا این که بعد از این آتش‌سوزی و ایجاد وقفه‌ای ۹ ساله، در سال ۱۳۸۶ با معماری بسیار شیک و امروزی کار خود را دوباره آغاز کرد. گفتنی است که طرح ساختمان این مجموعه، حاصل برگزاری مسابقه معماری با اجرای حوزه هنری بود. در نهایت، طرح مهندس بابک شکوفی انتخاب شد.
سینما آزادی که اکنون به عنوان مجتمعی تجاری- فرهنگی در میان مردم شناخته می‌شود، دارای ۴ سالن ۲۰۰ نفره، یک سالن با ظرفیت ۶۰۰ نفر، سه کافی‌شاپ و ۴ طبقه تجاری است. مدیریت این پردیس سینمایی را جناب آقای رضا سعیدی‌پور به عهده دارند. سینما آزادی تهران بیشتر از ۱۲۰ هزار نفر مراجع‌کننده در سال داشته و همین موضوع آن را در رده پربازدیدترین سینمای کشور قرار داده است.

سینما آزادی تهران

سینما آزادی تهران

سینما آزادی تهران

سینما آزادی تهران

سینما آزادی تهران

سینما آزادی تهران

سینما آزادی تهرانسینما آزادی تهران

نظرات بسته شده است.