پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

فروش خودروی دزدی به دهها نفر / متهم را شناسایی کنید +عکس

سارق حرفه ای که پس از سرقت خودرو مسروقه آن را در سایت دیوار آگهی و از این طریق از دهها نفر کلاهبرداری کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، سوم مردادماه ماموران گشت آشکار پلیس آگاهی در محدوده پاسگاه نعمت آباد به یک دستگاه خودرو ۲۰۶ مشکوک شده، در بررسی ارکان هویتی خودرو اطمینان پیدا کردند که خودرو ۲۰۶ دارای سابقه سرقت از پایگاه پنجم پلیس آگاهی است. بلافاصله مأموران به راننده ۲۰۶ دستور ایست داده اما راننده ۲۰۶ اقدام به فرار از محل کرد.

طی یک تعقیب و گریز توسط مأموران دستگیر، خودرو مسروقه توقیف و متهم برای ادامه تحقیقات در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با دستگیری و انتقال راننده خودرو ۲۰۶ به پایگاه پنجم پلیس آگاهی، بلافاصله وی بنام «مهدی» ۲۵ ساله به عنوان یکی از مجرمین حرفه ای و سابقه دار که از سال ۱۳۸۵ تاکنون بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مرتبط با سرقت و ضرب و جرح عمدی دستگیر و روانه زندان شده، مورد شناسایی قرار گرفت.

صاحب خودرو ۲۰۶ پس از حضور در پایگاه پنجم آگاهی، ضمن شناسایی دقیق «مهدی» به عنوان سارق خودرواش گفت: حدود یک هفته پیش خودرو خود را برای فروش در سایت دیوار آگهی کرده بودم که شخص ناشناسی با شماره تلفن همراه من تماس گرفت و خودش را به عنوان خریدار معرفی کرد؛ پس از توافق اولیه در خصوص قیمت خودرو با یکدیگر قرار ملاقات گذاشتیم و همین شخص با ظاهری بسیار آراسته به محل کارم مراجعه و در آنجا یکدیگر را ملاقات کردیم؛ پس از بازدید اولیه خودرو، به پیشنهاد این آقا و به بهانه اطمینان از سلامت بدنه خودرو به یک مغازه صافکاری در همان نزدیکی محل کار خود مراجعه کردیم؛ ابتدا او از ماشین پیاده شد و به داخل مغازه صافکاری رفت اما پس از گذشت چند دقیقه، زمانیکه از وی خبری نشد من نیز به داخل مغازه رفتم. به محض ورود به داخل مغازه، ناگهان این شخص سوار ماشین من شد و اقدام به سرقت خودرو بنده کرد و به سرعت از محل متواری شد.

مالباخته در خصوص همراه بودن نفر دوم با متهم نیز گفت: زمانی که به همراه متهم قصد سوار شدن به خودرو ۲۰۶ را داشتیم، راننده یک خودرو پراید نیز پشت سر ما به راه افتاد و تا مقابل مغازه صافکاری آمد. پس از سرقت خودرو ۲۰۶، راننده پراید نیز به سرعت از محل متواری شد و به همراه ۲۰۶ محل را ترک کرد.

نظرات بسته شده است.