Take a fresh look at your lifestyle.

پدر آتنا اصلانی فقط اعدام می خواهد

صدای پدر آتنا دختر ۷ ساله ای که روز ۲۸ خرداد از خانه بیرون رفت و دیگر بازنگشت از پشت تلفن گرفته است. جسد آتنا را ۲۰ روز بعد در پارکینگ مغازه قاتل پیدا کردند. پدرش نه اشک می ریزد و نه فریاد می زند. فقط یک کلمه از دهانش بیرون می آید و آن اعدام است. می گوید ما اعدام می خواهیم. شوک حادثه در صدای بهنام اصلانی شنیده می شود. سکوت های طولانی و بعد می گوید:«حال مادرش خوب نیست. حال هیچ کدام مان خوب نیست. چه کسی گفته امروز تشییع جنازه دختر من بوده؟ او اینجاست هیچ کسی او را توی قبر نگذاشته. اینجا کنارم است، میبینمش.» اصلانی درباره تمام آن ۲۰ روز و شبی که هر لحظه اش هزارسال گذشت و چشم شان به در خشک شد تا خبری از او بیاید، می گوید:«احساس سوختن به تماشا نمی شود قلبی که همچو مشعل نم دیده شد خموش» این را می گوید و سکوت طولانی اش خبر از هجوم دردها به ذهن و قلبش می دهد. ناگهان بریده بریده حرفش را ادامه می دهد و می گوید:«خواسته ما این است که قاتل سریع اعدام شود.آتنا اصلانی

امیدوارم هرچه زودتر پیگیری پرونده را تمام کنند و قاتل دخترم را به سزای اعمالش برسانند.» پدر آتنا از همدردی تمام مردم ایران برای این اتفاق تشکر کرد. دیروز صبح مراسم تشیع جنازه آتنا اصلانی با حضور گسترده اهالی پارس آباد اردبیل برگزار شد. دختری که ۲۰ روز پیش هنگامی که در کنار بساط دستفروشی پدرش در خیابان پزشکان پارس آباد ایستاده بود، ربوده شد. در تمام این ۲۰ روز مردم هم در فضای مجازی و هم در شهر پارس آباد با اعلامیه هایی که در دست داشتند برای پیدا شدنش لحظه شماری می کردند. تا اینکه بعد از پیگیری های پلیس و بازجویی از مظنونان حادثه معلوم شد آتنا به قتل رسیده است.

جسدش را در پارکینگ خانه قاتل پیدا کردند. این در حالی بود که دیروز دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل نیز در گفت وگو درباره پرونده قتل آتنا گفت:پس از بررسی های انجام شده سرانجام نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی آتنا اصلانی مشخص شد و در نهایت تیم پزشکی آثار آزار و اذیت جنسی را تایید کرد. دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل با اشاره به اینکه طی بررسی های انجام یافته مشخص شد که قاتل ۴۲ ساله متاهل و دارای فرزند و سابقه دار است، گفت:این اطمینان به خانواده مقتول و اهالی شهرستان پارس آباد داده می شود که این پرونده در سریع ترین زمان رسیدگی خواهد شد. ناصر عتباتی، دادستان اردبیل گفت:پس از بررسی های انجام یافته سرانجام نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی آتنا اصلانی دختر معصوم هفت ساله پارس آبادی مشخص شد و در نهایت تیم پزشکی آثار آزار و اذیت جنسی را تایید کرد.

وی افزود:با وجود اینکه مدت طولانی از زمان قتل نونهال پارس آبادی می گذرد ولی تحقیقات پزشکی قانونی این موضوع را تایید کرد و پرونده وارد فاز جدیدی شد که تمامی اقدامات و بررسی های لازم در این زمینه همچنان با جدیت و اهتمام ویژه ادامه دارد تا بتوانیم تمامی رازهای پنهان این ماجرای پرنشیب و فراز را برای همگان مشخص کنیم. عتباتی بیان کرد:وفق دستور ریاست دادگستری استان اردبیل و با نظارت دادستان مرکز استان، روند پرونده به صورت فوق العاده و خارج از نوبت مورد بررسی و رسیدگی قرار خواهد گرفت و تمام تلاش و اهداف ما مبنی بر این محور خواهد بود تا بتوانیم عدالت را به طور کامل در حق این طفل معصوم ادا کنیم و حق او را از قاتلش بستانیم. دادستان پارس آباد گفت:هیچ پرونده ای از پزشک قانونی مبنی بر تایید اختلالات روانی قاتل برای مان ارسال نشده است.

ردپای قاتل «آتنا» در سه قتل

همچنین طباطبایی دادستان پارس آباد گفت:با اقرار متهم به قتل آتنا، پرونده به عنوان یک ابر پرونده وارد مرحله جدیدی شد به طوری که با پیگیری ها و بررسی های صورت گرفته احتمال رمزگشایی چندین پرونده دیگر همچون فوت مشکوک و قتل سر به مهر مانده وجود دارد. دادستان شهرستان پارس آباد با بیان اینکه قاتل تمامی اقدامات خود را در این زمینه برنامه ریزی شده انجام داده است، افزود:ما با یک قاتل حرفه ای روبه رو هستیم که در گذشته هم چندین پرونده علیه وی تشکیل و بازداشت شده اما بنا به نبود دلایل کافی متهم آزاد شده است. طباطبایی در خصوص اظهارات قاتل افزود:قاتل هیچ گونه اختلالات روانی نداشته و دلیلی هم مبنی بر این رفتار از پزشکی قانونی تاکنون برای ما ارسال نشده به طوری که قاتل تنها انگیزه خود را از این قتل انگیزه مالی عنوان کرده است. وی با تکذیب شایعات مطرح شده در فضای مجازی افزود:جسد آتنا، دختر هفت ساله پارس آبادی سالم و دست نخورده بود و قاتل با خفه کردن، این دختر را به قتل رسانده است. طباطبایی از همکاری همسر و برادر قاتل در کشف جسد خبر داد و گفت:این پرونده نتیجه یک معضل اجتماعی بوده و منحصر به شهرستان پارس آباد نمی شود، بنابراین از عموم مردم شهرستان و مسوولان تقاضا داریم از دامن زدن و اظهارنظر در مورد این موضوع پرهیز کنند. دادستان عمومی و انقلاب پارس آباد با اعلام این خبر گفت:جسد خانمی که دوسال پیش درکنار روستای مجیدآباد پیدا شده بود توسط همین شخص به قتل رسیده بوده که درجریان بازجویی به آن اعتراف کرد. سیدعبدالله طباطبایی افزود:با اعتراف قاتل آتنا احتمال اینکه وی قتل های سریالی مرتکب شده یا دست داشته باشد بیشتر است؛ لذا تحقیقات و بازجویی از قاتل ادامه دارد و خبرهای تکمیلی به محض روشن شدن جریانات به اطلاع مردم خواهد رسید.

همچنین طباطبایی دادستان پارس آباد ساعتی بعد از اعلام دومین قتل از سوی قاتل آتنا از ردپای این قاتل دریک قتل دیگر هم خبر داد و گفت:احتمال ردپای شیطان پارس آبادی در سومین قتل نیز وجود دارد و ما در پرونده قضایی «آتنا اصلانی» با یک قاتل سریالی مواجه هستیم. سیدعبدالله طباطبایی در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت پرونده قضایی آتنا اصلانی در پارس آباد گفت:ردپای شیطان پارس آبادی در سومین قتل که مربوط به یک زن ۳۰ ساله در سال ۹۳ بوده نیز دیده می شود که هم اکنون تحقیقات در خصوص این پرونده ادامه دارد و در حال حاضر نمی توان با قطعیت اعلام کرد که قاتل آتنا در این پرونده واقعا نقش داشته که به همین دلیل نیاز است که تا پایان تحقیقات نتایج مورد بررسی قرار داده شود. وی افزود:شمار پرونده هایی که احتمال می رود با توجه به نحوه قتل، قاتل آتنا در آنها نقش داشته باشد به سه پرونده می رسد که یکی از پرونده هایی که احتمال می رود ردپای شیطان پارس آباد در آن وجود داشته باشد مربوط به جسد سوخته یک زن در محله شهرک فجر پارس آباد است که در نزدیکی مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) کشف شده بود و بررسی این پرونده در سال ۹۳ توسط دادستان وقت پارس آباد، رحیم گلزاده انجام شده و مصاحبه هایی نیز در این زمینه با وی انجام شده بود.

طبق مصاحبه های انجام یافته با دادستان وقت پارس آباد سریعا پس از گزارش موضوع مبنی بر یافتن یک زن کاملا سوخته شده، ماموران آگاهی پارس آباد سر صحنه حضور یافتند و در بررسی های مقدماتی مشخص شد که این جسد بدون سر بوده و به طور کامل سوخته است که پس از آن ماموران آگاهی پارس آباد، تشخیص هویت این جنازه و نیز شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان این جنایت را در دستور کار قرار دادند. دادستان پارس آباد بیان کرد:برای بررسی های بعدی این جسد سوخته و بدون سر با هماهنگی و دستور مقام قضایی تحویل پزشکی قانونی منطقه شد و پس از بررسی های انجام یافته مشخص شد که این جنازه در حالی که حدود یک هفته قبل در داخل گونی در شهرک فجر رها شده بود، بعد از مرگ سوخته است. وی تصریح کرد:با توجه به اینکه در این شهرستان نیز هیچ مفقودی در آن برهه زمانی و تا اکنون اعلام نشده و شکایتی نیز در این خصوص وجود ندارد، احتمال اینکه جنازه متعلق به فرد غیربومی باشد، بسیار محتمل است.

نظرات بسته شده است.