پیشرفت در مذاکرات ایران با بانک‌ها و بیمه‌های جهانی

معاون بانک مرکزی می‌گوید که با بانک‌ها و بیمه‌های جهانی مذاکراتی شده و در این مذاکرات ایران به پیشرفت‌های خوبی دست پیدا کرده است. او همچنین در مورد سرمایه‌گذاری در کشور گفت: ایران بهشت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.۳۱oct2016-2

به گزارش ایسنا، پیمان قربانی امروز در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه و خصوصی‌سازی کیش اظهار کرد: آن چیزی که در بانک مرکزی برای ما اهمیت دارد و برای رشد سرمایه‌گذاری خوب است، ایجاد ثبات و آرامش است.

وی ادامه داد: نرخ تورم در مهرماه سال ۱۳۹۲ به بالای ۴۰ درصد رسید و نرخ ارز بسیار متلاطم بود. با سیاست‌های پولی و انضباطی توانستیم تورم را کاهش دهیم و آن را به ۸.۷ درصد برسانیم. ما در این زمینه دستاوردهای چشمگیری داشته‌ایم.

معاون بانک مرکزی ادامه داد:  رشد اقتصادی سال ۱۳۹۳ مثبت بود و در سال ۱۳۹۴ به واسطه شوک شدید کاهش قیمت نفت رشد اقتصادی لطمه دید. ایران تنها کشوری بود که توانست با حفظ ذخایر خود کمترین تنزل را داشته باشد.

قربانی درباره همکاری بانک‌های جهانی با ایران اظهار کرد: ما در خصوص همکاری با بانک‌های بزرگ نگرانی‌هایی داریم، اما مذاکراتی با بیمه‌ها و بانک‌ها داشته‌ایم که روند آنها خوب و امیدوارکننده بوده و در این زمینه پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است.

او درباره سرمایه‌گذاری خارجی در ایران نیز گفت: اقتصاد ایران تنها اقتصادی است که بهشت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.

منبع: ایسنا

تور های تخصصی نمایشگاهی | دوران سیاحت نوین

نظرات بسته شده است.