افزایش بهره‌برداری ایران از میدان‌های نفتی جنوب

نماینده وزارت نفت در پروژه‌های عام‌المنفعه گفت: تا پایان سال ۱۳۹۶ به سطح بهره‌برداری قطر از میدان‌های نفتی جنوب می‌رسیم و در سال ۱۳۹۷ از این مرز نیز فراتر می‌رویم.۱۴sep2016-4

به گزارش ایسنا، اشکان قهاری در مراسم تجلیل از خیران حامی دانشگاه دولتی شهرضا اظهار کرد: وزارت نفت ۳۶۰۰ پروژه عام‌المنفعه را با اختصاص اعتباری بالغ بر ۲۸۰۰ میلیون تومان آغاز کرده که از این تعداد تنها ۲۰۰ پروژه به صورت ناتمام باقی مانده است.

وی ادامه داد: وزارت نفت در حوزه فعالیت وزارت علوم ۳۲۰ پروژه را با اختصاص اعتباری بالغ بر ۲۰۷ میلیارد تومان در دست اجرا دارد که از این تعداد ۳۰۴ پروژه با اختصاص اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان تکمیل شده و ۱۴ پروژه هم با اختصاص ۵۷ میلیارد تومان نیز تکمیل نشده و در آینده به اتمام می‌رسد.

نماینده وزارت نفت در پروژه‌های عام‌المنفعه اظهار کرد: وزارت نفت اجرای ۱۱۶ پروژه را در استان اصفهان که در سفر استانی رییس جمهور به تصویب رسیده، با اختصاص اعتباری بالغ بر ۲۹ میلیارد تومان را دنبال می‌کند.

قهاری گفت: در منطقه پارس جنوب در طول هشت سال قبل هیچ گونه میدان جدیدی ایجاد نشد، اما در طول ۱۶ سال قبل از آن ۱۰ فاز از این میدان ایجاد شد و در طول سه سال گذشته نیز فازهای ۱۵ و ۱۶ به بهره‌برداری رسید و در آینده نزدیک فازهای ۱۹ و ۲۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده وزارت نفت در پروژه‌های عام‌المنفعه تصریح کرد: این وزارتخانه از پروژه‌هایی که دارای طرح توجیهی خوبی بوده و با نظرات کارشناسی ایجاد شده باشند، حمایت می‌کند.

قهاری منبع تأمین اعتبار پروژه‌های عام‌المنفعه وزارت نفت را محل اعتبارات داخلی این وزارتخانه عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۵۰۰۰ پروژه نیمه تمام در کل کشور وجود دارد، بنابراین این وزارتخانه معتقد است که باید پروژه‌های مورد نیاز را یکی پس از دیگری تکمیل و به سراغ پروژه‌های دیگری برویم.

منبع: ایسنا

تور های تخصصی نمایشگاهی | دوران سیاحت نوین

نظرات بسته شده است.