تور خارجی

اعتماد به نفس شغلی زنان بالاست

مشاور وزیرکار می‌گوید زنان اعتماد به نفس شغلی بالایی دارند و بنگاه‌هایی که توسط زنان اداره می‌شوند نسبت به سایر بنگاه‌ها موفق‌تر عمل می‌کنند.

وحیده نگین در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: عدم سیاستگذاری‌های معطوف به جنسیت باعث شده تا نرخ بیکاری زنان در جامعه بالا برود و بازار کار برای فعالیت‌های زنان نامساعد باشد.

وی گفت: کمرنگ شدن حضور زنان در بازار کار اقتصاد را مردانه می‌کند و موجب می‌شود تا زنان رفته رفته از فضای کسب و کار فاصله بگیرند.

مشاور امور زنان و خانواده وزیر کار زنان را در زمینه کارآفرینی خلاق و موفق دانست و گفت: زنانی که دارای تفکر کارآفرینی هستند بهتر و سریع‌تر می‌توانند فضای کسب و کار را تجربه کنند و با بهره‌گیری از ظرفیتها و توانمندی‌های خود به عنوان افرادی خلاق و کارآفرین مشغول کار شوند.

نگین توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور را مستلزم حضور زنان دانست و گفت: با وجود آنکه قوانین و مقررات بسیاری در اسناد بالادستی وجود دارد، متاسفانه شرایط و فرصت استفاده از توانمندی‌های بانوان آنطور که باید فراهم نیست.

به گفته وی در صورتی که موانع پیشرفت زنان از میان برداشته شود و از پتانسیل‌های بانوان در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی استفاده شود بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به حداقل می‌رسد و زمینه کاهش فقر و نابرابری و تبعیض از بین می‌رود.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: زنان از اعتماد به نفس شغلی بالایی برخوردارند و بنگاه‌هایی که زنان مدیریتشان را برعهده دارند به لحاظ عملکردی موفق‌ترند.

منبع: ایسنا

تور های تخصصی نمایشگاهی | دوران سیاحت نوین

مطالب مرتبط