تور خارجی

ترزا می: جهان تغییر کرده و باید به تغییرات در جهان پاسخ دهیم

نخست وزیر انگلیس تاکید کرد، رای انگلیسی ها به خروج از اتحادیه اروپا و انتخاب دونالد ترامپ در آمریکا باعث تغییر شکل جهان در عرض یک سال شده و در عین حال استدلال کرد دولت‌ها باید به نگرانی مردم درباره تاثیر جهانی سازی بر اشتغال و جوامع رسیدگی کنند.15nov2016-6

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، تراز می، نخست وزیر انگلیس در یک سخنرانی مهم درباره سیاست خراجی در یک اجلاس سالانه در شهر لندن گفت: تغییر در جهان احساس می شود و این وظیفه سیاستمداران است که به آن پاسخ بگویند.

وی خاطر نشان کرد، انگلیس حامی تجارت آزاد و در عین مدیریت نیروی جهانی سازی برای آن که به نفع همه کار کند، است.

این سخنرانی ترزا می خطاب به گروهی از رهبران تجاری در شهر لندن در حالی صورت گرفته که هلن بوور، سخنگوی ترزا می گفت، دولت انگلیس خواهان روابط موثر، قدرتمند و کاری با رئیس جمهور جدید آمریکا است.

ترزا می همچنین شدیدا این ایده را که از نایجل فاراژ، رهبر حزب استقلال انگلیس و حامی اصلی خروج این کشور از اتحادیه اروپا به عنوان یک میانجی برای کار با تیم دونالد ترامپ استفاده کند، رد کرد.

بوور اظهار کرد، ترامپ به ترزا می گفت مشتاق به داشتن روابط نزدیک با انگلیس به همان نزدیکی روابط دو طرف در زمان دولت رونالد ریگان در آمریکا و دولت مارگارت تاچر در انگلیس است.

بوور خاطر نشان کرد: به یاد نمی آورم که در آن زمان شخص ثالثی در این روابط دست داشته باشد.

در عین حال ترزا می در سخنرانی خود بر لزوم کمک به افرادی که به دلیل تغییرات اقتصادی و اجتماعی چند دهه اخیر احساس به حاشیه رفتن می کنند تاکید کرد.

وی گفت: ما در حال نشست با یکدیگر درجهانی تغییر یافته هستیم.

او همچنین این مساله را که دستورکار ضد تجارت دارد رد کرده و گفت: جهانی سازی و لیبرال سازی، اقداماتی مثبت هستند و بازار آزاد و تجارت آزاد بهترین راه خارج کردن مردم از فقر است دولت ها باید به مردمی که شاهد تضعیف شغل و کاهش دست مزدهایشان هستند کمک کنند. برای آن که یک حامی واقعی و جهانی تجارت آزاد در جهان مردن جدید باشیم باید برای کمک به خانواده هایی که در این جهان ضرر کرده‌اند کاری کنیم.

منبع: ایسنا

تور ارمنستان | تور ارزان ارمنستان | قیمت تور ارمنستان

مطالب مرتبط