تور خارجی

اختصاص بیش از ۳ میلیارد دلار جهت جمع‌آوری گازهای همراه با نفت

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از اختصاص بیش از ۳ میلیارد دلار اعتبار جهت جمع‌آوری گازهای همراه با نفت خبر داد.۱۸oct2016-5

به گزارش ایسنا، بیژن عالی‌پور در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهر اهواز که امروز در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد:‌ در دولت گذشته تالاب هورالعظیم را خشک کرده بودند ولی در این دوره، آقای زنگنه وزیر نفت دستور داد که حفاری با سکو انجام شود و تالاب خشک نشود و به همین جهت مشاهده می‌کنیم که هورالعظیم در حال زنده شدن است.

وی افزود: برای تمام فلرهای نفتی پروژه‌هایی را تعریف کردیم اما در سه سال گذشته وضعیت به نحوی بود که حتی توانایی تامین حقوق کارکنان خود را نداشتیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تصریح کرد:‌ برای مجموعه نفتی اهواز ۲ و ۳ پروژه‌ها در حال انجام است. همچنین ۳ تا ۴ میلیارد دلار جهت جمع‌آوری گازهای همراه با نفت اختصاص داده‌ایم و این موضوع در اولویت است.

عالی‌پور با بیان اینکه در استان خوزستان ۷۰۷ میلیون مترمکعب گاز همراه نفت سوخته می‌شود، گفت:‌ جدا از اینکه باید به فکر سلامت مردم و محیط زیست باشیم این گازها که سوخته می‌شود دارای سود اقتصادی بسیاری است و باید به دنبال جمع‌آوری آن باشیم. این پروژه‌ها اکنون در حال اجرا است و قول می‌دهیم جمع‌آوری گازها در اولویت باشد و فعالیت‌های نفتی تمام منطقه بدون گازسوزی باشد.

منبع: ایسنا

تور های تخصصی نمایشگاهی | دوران سیاحت نوین

مطالب مرتبط