تور خارجی

سورپرایز سارکوزی برای انگلیسی‌ها در صورت پیروزی در انتخابات

روزنامه فایننشال تایمز گزارش داد، چنانچه نیکولا سازکوزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷ فرانسه پیروز شود، فرصت دوباره‌ای به انگلیس خواهد داد تا نتیجه رفراندوم بریگزیت را تغییر دهد؛ آن هم از طریق مذاکره یک معاهده جدید برای اتحادیه اروپا با آلمان.28sep2016-20

به گزارش ایسنا، نیکولا سارکوزی، رئیس‌جمهوری پیشین فرانسه و نامزد انتخابات آتی گفت که معاهده جدید روی تغییر منطقه شنگن، محدود کردن اختیارات کمیسیون اروپا، یکپارچه‌سازی بیشتر منطقه یورو و متوقف کردن روند مذاکرات عضویت ترکیه متمرکز خواهد بود.

سارکوزی گفت که اگر به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شود، بعد از جلب حمایت آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با پیش‌نویس معاهده جدید اروپایی به انگلیس سفر می‌کند.

وی در جمع رهبران تجاری در پاریس گفت: به انگلیس می‌گویم که شما بیرون رفته‌اید اما ما معاهده جدیدی داریم که طبق آن شما فرصت دارید تا یک بار دیگر رای‌گیری کنید. حقیقت این است که نمی‌توانم از دست دادن دومین اقتصاد بزرگ اروپا را تحمل کنم و سپس شاهد مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا باشم.

مردم بریتانیا در ۲۳ ژوئن به خروج از اتحادیه اروپا رای مثبت دادند و ترزا می، نخست‌وزیر جدید انگلیس می‌گوید که تا پایان امسال روند خروج آغاز نخواهد شد. پس از این رفراندوم جنجالی، سارکوزی گفت که می‌خواهد یک معاهده جدیدی در اتحادیه اروپا ایجاد شده و روند مذاکرات عضویت ترکیه به حالت تعلیق درآید.

سارکوزی آوریل ۲۰۱۷ نامزدی خود را در انتخابات ریاست جمهوری اوت ۲۰۱۷ فرانسه اعلام کرد. او سال ۲۰۱۲ پس از درخشش فرانسوا اولاند سمت ریاست جمهوری را از دست داد اما اکنون محبوبیت اولاند هم به پایین‌ترین حد رسیده است.

منبع: ایسنا

تور ارمنستان | تور ارزان ارمنستان | قیمت تور ارمنستان

مطالب مرتبط