تور خارجی

پوتین: با اصلاحات می‌شد جلوی سقوط اتحاد جماهیر شوروی را گرفت

رئیس‌جمهور روسیه خاطر نشان کرد، حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی سابق باید به جای آن که اجازه به سرنگونی شوروی بدهد این بلوک را تبدیل به یک نهاد دموکراتیک می کرد.24sep2016-1

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه خطاب به رهبران احزابی که در انتخابات پارلمانی چند روز پیش این کشور برنده کرسی‌های پارلمان شدند ، گفت: می دانید که نگرش من نسبت به سقوط اتحاد جماهیر شوروی چگونه است؟ از نظر من هیچ لزومی برای این کار نبود. می شد اصلاحاتی را از جمله با ماهیت دموکراتیک انجام داد تا جلوی آن گرفته شود.

وی خاطر نشان کرد: حزب کمونیست مسئول سرزمین سابق ما یعنی اتحاد جماهیر شوروی بود نه هیچ کس دیگری.

این در حالی است که حزب کمونیست روسیه که  نسبت به حزب کمونیست زمان شوروی دستخوش تغییر و تحول شده یکی از نیروهای سیاسی است که در پارلمان جدید روسیه نماینده‌هایی را دارد. گنادی زیوگانوف، رهبر این حزب به رئیس جمهور روسیه گلایه کرد که کمونیستها در زمان تبلیغات برای انتخابات پارلمانی سوریه شاهد یک فضای رقابتی نابرابر و ناعادلانه بودند و این موجب شد که آنها سهم کوچکتری از کرسی‌ها را به دست بیاورند.

وی خاطر نشان کرد: نظام سیاسی ما ۷۷ حزب دارد و ۱۴ حزب برای پارلمان رقابت کردند که این وضعیت جلوی انجام گفت‌وگوی عادی را می‌گیرد.

پوتین پیش از این در آوریل ۲۰۰۵ در یک سخنرانی خطاب به پارلمان روسیه گفته بود: سقوط اتحاد جماهیر شوروی “فاجعه سیاسی بزرگ قرن گذشته” است.

این اظهار نظر او در آن زمان موجب گمانه زنی‌هایی در رسانه ها شد مبنی بر این که کرملین قصد بازگشت به سوسیالیسم را دارد. با این حال رئیس جمهور روسیه پیش از این چندین بار چنین گمانه زنی‌هایی را تکذیب کرده و گفته منظور او، این بوده که تغییرات سریع و رادیکال چه تاثیر منفی بر زندگی مردم گذاشتند.

پوتین در سال ۲۰۱۵ نیز در مصاحبه ای برای یک مستند گفته بود، روسیه هیچ طرحی برای بازیابی اتحاد جماهیر شوروی ندارد اما هیچ کس نمیخواهد این را باور کند.

منبع:ایسنا

تور ارمنستان | تور ارزان ارمنستان | قیمت تور ارمنستان

مطالب مرتبط