تور خارجی

هنوز نقدینگی به بازار سرمایه بازنگشته است

مدتی است نرخ سود سپرده های بانکی تا ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است . یکی ازفعالان بازار سرمایه با اشاره به این موضوع می‌گوید «با کاهش سود سپرده‌ها باید مقداری از نقدینگی به سمت بازار سرمایه بازمی‌گشت اما این اتفاق رخ نداده که این موضوع از بی‌اعتمادی مردم به بورس نشان دارد.»۲۷agu2016.7

«محمد ابراهیم قربانی فرید» در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به کم شدن نرخ سود سپرده‌های بانکی، گفت:  با اینکه مدتی است از کاهش سود سپر ده‌ها ی بانکی می‌گذرد اما تا کنون نقدینگی به بازار سرمایه بازنگشته است . این موضوع نشان می‌دهد که هنوز  اعتمادِ مردم به بورس مثل سابق نیست.

او با بیان اینکه دولت و سازمان بورس باید اقداماتی انجام دهند که اعتماد سلب شده مردم از بازار سرمایه بازگردد، افزود: انتظار من از دولت این است که برنامه‌ای را برای بازار سرمایه مشخص و آن را اعلام کند تا طی برنامه فعالیت شرکت‌های بورسی افزایش یابد و تولید و سود آنها بیشتر شود . این موضوع می‌تواند باعث شود اعتماد مردم به بورس بازگردد.

این کارشناس بازار سرمایه در عین حال با اشاره به اینکه وضعیت بورس به کلیت اقتصاد برمی‌گردد گفت: اگر وضعیت اقتصاد خوب باشد بازار سرمایه هم وضعیت خوبی خواهد داشت اما نباید عکس این موضوع را انتظار داشته باشیم .

قربانی فرید افزود: چند سالی است که تولید شرکتهای بورسی خوابیده ویا  این شرکت‌ها کمتر از ظرفیت خودتولید می‌کنند. همچنین مدتی است که شرکتهای تولیدی منابع مالی ومواد اولیه ندارند و این موضوع به کاهش EPS آنها دامن زده است .

وی ادامه داد: اخیرا دولت شروع کرده که به این شرکت‌ها کمک کند اما ما نباید انتظار داشته باشیم  که یک شبه این کمک، نتیجه دهد . به نظر من ۶ ماه یا ۱ سال طول می‌کشد تا شرکت‌ها تولیدشان به مقدار مطلوب رسیده  و EPS شان افزایش یابد.

منبع: ایسنا

تور های تخصصی نمایشگاهی | دوران سیاحت نوین

مطالب مرتبط