تور خارجی

بازجویی «اف‌بی‌آی» از هیلاری کلینتون

هیلاری کلینتون نامزد مفروض دموکرات‌ها سه و نیم ساعت داوطلبانه با ماموان اف‌بی‌آی مصاحبه داشت. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز هیلاری کلینتون متهم است که در دوران تصدی‌اش در وزارت امور خارجه به جای استفاده از ایمیل حکومتی از یک ایمیل شخصی استفاده کرده است. «نیک مریل»، سخنگوی کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون در بیانیه‌ای که روز شنبه صادر کرد، گفت: «هیلاری کلینتون به‌طور داوطلبانه با ماموران اف‌بی‌آی مصاحبه داشته است. او از اینکه توانسته قدمی درخصوص این پرونده بردارد و به وزارت دادگستری برای رسیدن به یک جمع‌بندی کمک کند، خوشحال است.»hilari klinton

به همین منظور زمانی که هیلاری کلینتون در شبکه «MSNBC» حضور پیدا کرد، زمانی که از او پرسیده شده آیا حضور در مقر فرماندهی اف‌بی‌آی کاری از روی ضرورت و اجبار بود یا شهروندی، وی گفت: «هر دو!» او سپس ادامه داد: «کاری نیمه‌تمام از اوت سال گذشته باقی مانده بود که باید به سرانجام می‌رسید. من مشتاق بودم که این کار را انجام دهم تا فرصتی مناسب برای وزارتخانه فراهم آید تا پرونده را به سرانجام برساند.» هیلاری کلینتون پیش‌تر نیز تاکید کرده بود هیچ‌گاه از این ایمیل برای ارسال اسناد طبقه‌بندی شده استفاده نکرده است. اگرچه وی گفته که احتمال دارد برخی از اسناد طبقه‌بندی شده‌ای که مربوط به دوران گذشته بوده با این ایمیل ارسال کرده باشد. در این راستا برخی جمهوری‌خواهان هشدار داده‌اند که هیلاری کلینتون با استفاده از ایمیل شخصی، امنیت ملی ایالات‌متحده را به خطر انداخته است. گفته می‌شود مصاحبه با هیلاری کلینتون قدم اول برای رسیدگی به این پرونده است، هر چند که خود هیلاری کلینتون اطلاعی ندارد آیا بازجویی‌ها یا مصاحبه‌های دیگری هم در کار است یا نه.

دادستان‌ها و ماموران اف‌بی‌آی می‌گویند بازجویی و بررسی‌ها تمام نشده است، زیرا هم‌اینک می‌توانند گفته‌های هیلاری کلینتون را با مدارک و اسنادی که در دست دارند تطابق دهند تا صحت و سقم گفته‌های نامزد مفروض دموکرات‌ها مشخص شود. برای این کار اف‌بی‌آی قصد دارد تا سخنان هیلاری کلینتون را با همکاران سابقش مقایسه کند. آنها می‌خواهند بررسی کنند در چند مورد قانون توسط هیلاری کلینتون نقض شده است. اما کسانی که با قانون و بازجویی‌های قضایی آشنایی دارند می‌دانند که مصاحبه با هیلاری کلینتون حسن ختامی بر تحقیقات اف‌بی‌آی است. جاستین شر، یکی از مسوولان سابق قضایی ایالات‌متحده می‌گوید: این سیگنالی برای هیلاری کلینتون است که آنها در حال جمع و جور کردن این پرونده هستند.

زنان جمهوری‌خواه در کنار هیلاری

در کنار اخبار مربوط به بازجویی‌های هیلاری کلینتون، پنج زن خوش‌پوش که از قضا جمهوری‌خواه هم هستند در لابی هتل خیابان رگیس، در مرکز شهر واشنگتن جمع شده‌اند تا نحوه کمک کردن به هیلاری کلینتون را بررسی کنند. این زنان قصد دارند تا هیلاری کلینتون رئیس‌جمهوری بعدی ایالات‌متحده شود. این زنان که مهم‌ترین شاخصه‌شان محافظه‌کاری است حالا دور هم جمع شده‌اند تا هیلاری را تبدیل به اولین رئیس‌جمهور زن ایالات‌متحده کنند. به‌عنوان مثال یکی از این زنان اصالتا اهل می‌سی‌سی‌پی است و جزو فرقه باپتیست‌ها به حساب می‌آید. او واضع و تحلیلگر نظرات محافظه‌کارانه درخصوص سیاست‌های مراقبتی و بهداشتی در دوران دوم جورج بوش بود و حالا قصد دارد به کمک هیلاری کلینتون بشتابد. اگر بدانید که او مخالف سقط جنین بوده و از این نظریه خود به شدت دفاع می‌کند تعجب خواهید کرد که او چگونه حاضر شده تا زنی با عقاید لیبرالی را همراهی کند.

آنها شعار جلسه خود را انتخاب کرده‌اند: زنان جمهوری‌خواه در کنار هیلاری کلینتون. هدف آنها مشخص است و برای نیت‌خوانی کار پیچیده‌ای لازم نیست: متوقف کردن دونالد ترامپ. جنیفر لیم، موسس این گروه در این خصوص می‌گوید: برای ما بسیار مهم است که رهبران جمهوری‌خواه، به ویژه زنان جمهوری‌خواه برخیزند و بگویند ما با نامزدی دونالد ترامپ راحت نیستیم. جنیفر لیم سالیان سال است که برای کارزارهای جمهوری‌خواهان داوطلبانه فعالیت می‌کند اما حالا قصد متوقف کردن یکی از کارزارهای انتخاباتی جمهوری‌خواهان را در سرش می‌پروراند.

تور چین | تور پکن شانگهای

مطالب مرتبط