گردشگری و توریسم

برخورد قانونی با فروش بلیت تک‌نفره چارتری

مدیرکل دفتر نظارت بر شرکت‌های هواپیمایی، فرودگاه‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به ممنوعیت فروش بلیت چارتری به صورت تک اعلام کرد: سازمان هواپیمایی کشوری در صورت مشاهده این تخلف، طبق قانون با آژانس‌های هواپیمایی برخورد می‌کند.
به گزارش «ایسنا»، مرتضی دهقان با اعلام این خبر گفت: پروازهای چارتری تنها در قالب تورهای مسافرتی انجام می‌شوند که از پیش، مجوز آنها مورد تایید قرار گرفته و ثبت اطلاعات شده‌اند.
وی در ادامه با بیان اینکه سازمان هواپیمایی به شکل واضح و شفاف شرایط متنوع سازی بلیت هواپیما را مشخص کرده و حتی حداکثر نرخ اعمالی در مسیرهای پر تردد داخلی را نیز مشخص کرده است، گفت: متقاضیان خرید بلیت در صورت مشاهده این تخلف می‌توانند با سازمان هواپیمایی تماس گرفته و گزارش آن را ارائه کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن با آنها برخورد شود. دهقان درباره تخلفات قیمتی موجود در نرخ تورهای مسافرتی نیز تصریح کرد: طبق قانون بحث نظارت بر تورهای گردشگری بر عهده سازمان گردشگری است؛ اما در صورتی که گزارشی در این رابطه به سازمان برسد، ما این گزارش‌ها را به شکل مکتوب به سازمان گردشگری ارجاع می‌دهیم.

روزنامه دنیای اقتصاد – اخبار بخش گردشگری

مطالب مرتبط