پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

استاندار قزوین: بدون شناخت و معرفی آثار تاریخی قادر به حفظ هویت خود نیستیم

به گزارش ایرنا، عبدالمحمد زاهدی عصر سه شنبه در جریان بازدید از سایت کاوش های باستانی در منطقه تاریخی سگزآباد در شهرستان بوئین زهرا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مناطق و آثار تاریخی در واقع شناسنامه و هویت ملت ما هستند و بدون شناخت و حفظ آنها دستیابی به هویت گذشته ما میسر نخواهد بود.
وی ادامه داد: از مردم، کشاورزان و شورای اسلامی شهرها و روستاها درخواست داریم که در حفظ و نگهداری این آثار تاریخی و محوطه های باستانی تلاش و کوشش نمایند.
زاهدی با اشاره به کاوش های باستان شناسی در این منطقه توسط تیم دانشگاه تهران، افزود: حفاری و کاوش های باستانی کاری دشوار و زمانبر است و امیدواریم هر چه سریعتر با معرفی دستاوردها و نتایج این کاوشها بتوانیم برای احداث سایت موزه در این محوطه تاریخی برنامه ریزی و اقدام کنیم.
وی در پایان گفت: در صورت معرفی کامل و جامع این محوطه های تاریخی می ‌توان برای شناساندن آنها به گردشگران با احداث سایت موزه اقدام نمود و اقتصاد این مناطق را نیز تحت تاثیر آن متحول ساخت.
منطقه گردشگری باستانی سگزآباد در روستای سگزآباد از توابع شهرستان بویین زهرا در ۴۵ کیلومتری مرکز استان قزوین واقع شده است.
در این منطقه تاکنون بیش از ۱۰ اسکلت، تعداد زیادی جنگ افزار، عتیقه جات و خشت های گلی متعلق به ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ سال پیش از میلاد کشف شده است.
۶۱۰۱*۳۰۱۳
خبرنگار:هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادی

انتهای پیام /*


فرهنگی


میراث فرهنگی


کاوش های باستان شناسی

نظرات بسته شده است.