پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

دستیابی سالانه به یک میلیون شغل بدون کمک گردشگری و صنایع‌دستی ممکن نیست

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، علی اصغر مونسان روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری در سالن اجلاس سران اظهار کرد: تا دهه گذشته جهان با انقلاب گردشگری مواجه بود و هدف از گرامیداشت چنین روزی، تغییر نگرش دولت‌مردان و مسئولان به این صنعت است تا بتوانیم از ظرفیت ها ومزیت های پر شمار کشور چند هزار ساله مان استفاده کنیم.
وی تاکید کرد: امروز در حالی ۴۷ سال از تصویب روز جهانی گردشگری می گذرد که شمار گردشگران جهان به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر رسیده و رتبه صنعت گردشگری به جایگاه سوم در اقتصاد جهانی ارتقا پیدا کرده است.
مونسان ادامه داد: اثرات شگرف گردشگری در دپیلماسی عمومی کشورها و نزدیک کردن ملتها و تاثیراتش بر حوزه های اجتماعی و فرهنگی در عرصه بین الملل بر هیچ کس پوشیده نیست از این جهت امسال روز جهانی گردشگری با عنوان «گردشگری پایدار؛ ابزاری برای توسعه» نامگذاری شده است.
وی تصریح کرد: در سال ۱۹۵۰ میلادی، شمار گردشگران جهان فقط ۲۵ میلیون نفر بوده در حالیکه در سال ۲۰۱۵ این عدد به یک میلیارد و ۱۸۶ میلیون نفر رسیده است و این نشان می دهد هیچ بخشی در اقتصاد جهانی به سرعت گردشگری رشد نکرده است و هیچ بخشی به این اندازه، خاصیت درآمدزایی و ایجاد شغل بیشتر ندارد.
مونسان اضافه کرد: در سال ۲۰۱۵ گردش مالی گردشگری به ۱۲۶۰ میلیارد دلار می رسید و اکنون سهم مستقیم گردشگری در GDP (تولید ناخالص داخلی) ۲هزار و ۲۰۰ میلیارد دلار و ایجاد ۲۸۴ میلیون شغل است.
ادامه دارد …

فراهنگ **۱۰۸۵** ۳۰۷۹**۱۰۵۵
خبرنگار : علی اسدی**انتشار: زینب کارگر

انتهای پیام /*


فرهنگی


میراث فرهنگی


روز جهانی گردشگری


اشتغال

نظرات بسته شده است.