پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر خارجی به تهران سفر می کنند

رجبعلی خسرو آبادی روز دوشنبه در حاشیه تجلیل از پنج دفتر گردشگری به خبرنگار ایرنا گفت: حضور یک میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر می تواند سالانه بصورت مستقیم ۶۰۰ میلیون دلار ارز آوری برای استان تهران به همراه آورد.
وی افزود: در دولت یازدهم صنعت گردشگری رشد خوبی داشت که امیدواریم در دولت دوازدهم با افزایش زیرساخت ها از جمله حمل و نقل هوایی شاهد حضور گردشگران زیادی از سایر نقاط جهان در کشورمان باشیم.
خسروآبادی اظهارکرد: در حال حاضر یک هزار ۹۶۰ دفتر گردشگری در سطح استان تهران فعال هستند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران یادآور شد: یکی از مشکلات آژانس های گردشگری مربوط به بند «الف، ب و پ» مجوزهای دفاتر خدمات گردشگری و مسافرتی است.
وی ادامه داد: در بند ‘الف’ تحت نظارت مستقیم سازمان هواپیمایی کشوری، در بند’ ب’ نظارت مستقیم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بند ‘پ’ که نظارت مستقیم سازمان حج و زیارت و تورهای زیارتی بوده، مورد پیگیری قرار گرفته تا از هر گونه ناهماهنگی های احتمالی جلوگیری کنیم.
وی با بیان اینکه توانمند ساختن یک راهنما در حوزه محلی، منطقه ای و بین المللی می تواند ناهماهنگی ها و بی تناسبی ها را از بین ببرد گفت: باید به گونه ای کار کرد که یک راهنما چینی زبان بتواند با آموزش مختلف کار سه مترجم و کارشناس را به خوبی انجام دهد.
خسروآبادی ادامه داد: این اقدام می تواند هزینه ها و رقابت ها را برای تورها کاهش دهد.
وی همچنین از تعرفه جدید ضمانت نامه بانکی برای دفاتر بزرگ (مسافر پذیر) خبر داد و گفت: در حال حاضر میزان ضمانت نامه بانکی ۲۵ میلیون تومان بوده که در نظر داریم تا این مبلغ را برای دفاتری که مسافر زیادی دارند را اجرایی کنیم.
خبرنگار: امین کمالی فر**انتشار: محسن اسماعیلی
تهرام/۷۲۴۷/۱۳۴۸/۳۴۰۴

انتهای پیام /*


فرهنگی


صنعت گردشگری


گردشگر خارجی


رجبعلی خسرو آبادی

نظرات بسته شده است.