پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

تاکید استاندار بر خلق بیشترین منافع اقتصادی برای هرمزگان با توسعه صنعت گردشگری

به گزارش ایرنا، فریدون همتی عصر یکشنبه در گردهمایی شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرستان های هرمزگان اظهار داشت: باید شرایط سفر به هرمزگان برای مردم کشور آسان شود تا مردم این استان را به عنوان یکی از بهترین مقصدهای گردشگری انتخاب کنند.
وی ادامه داد: هرمزگان در نیمه دوم سال از شرایط آب و هوایی مناسب برخوردار است و گردشگران کشور می‌ توانند به هرمزگان سفر کنند که موجب گردش مالی و ایجاد اشتغال خوب و ارتقا کیفیت زندگی مردم خواهد شد.
استاندار هرمزگان تاکید کرد: اولویت شهرداری‌های استان بر صیانت از سواحل و زیباسازی شهرها و احداث پارک ‌های خوب قرار گیرد و ظرفیت های مناسب جذب گردشگر را شناسایی ، معرفی و در دست پیگیری قرار دهند.
همتی با بیان این که از جمله گام های مهم در جهت دستیابی به رشد و توسعه هر چه بیشتر جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی است، گفت: شهرداران در جهت جذب سرمایه‌ گذاری بخش خصوصی با اولویت توسعه شهری تلاش کنند و شرایط برای سرمایه‌ گذاران سهل شود تا جهش خوبی در استان ایجاد شود.
وی تصریح کرد: از شوراها انتظار دارم با وحدت و همدلی از نگاه سطحی و غیرموثر پرهیز کنند و هرچه ثبات مدیریت در شهرداری‌ ها وجود داشته باشد به سود مردم آن شهر است.
استاندار هرمزگان تاکید کرد: بیشترین منابع شهرداری ‌ها باید صرف کارهای عمران شهری شود و در مقابل منابعی که از محل ارزش افزوده پرداخت می شود، باید طرح اجرا شود.
همتی اظهار کرد: اجرای طرح ‌ها از محل ارزش افزوده موجب افزایش خودباوری مردم در پرداخت مالیات خواهد شد.
استان هرمزگان در جنوب ایران دارای ۳۷ شهر با جمعیت ۹۰۵ هزار نفر است که از مجموع این شهرها ۱۴ شهر ساحلی است که ۵۷۷ هزار نفر در این شهرها زندگی می کنند.
در حالی که در نیمه دوم سال بسیاری از نقاط کشورمان با سرما دست و پنجه نرم می کنند، هرمزگان از آب و هوایی بسیار معتدل و بهاری برخوردار است که این هوای آرام و وزش باد بهاری، روح آدمی را نشاط می بخشد.
مردم بسیاری از شهرهای کشور در نیمه دوم سال به ویژه در اواخر زمستان و ایام نوروز ، برای رهایی از سرما و استفاده مطلوب از هوای بهاری و نسیم خنک دریا راهی استانهای جنوبی بویژه استان هرمزگان به عنوان پایخت سفرهای دریایی می شوند تا خستگی یک سال کار و تلاش را از تن بدر کنند .
وجود یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر ساحل، تالاب ها، جنگل های حرا ، مزارع سرسبز و آثار تاریخی غاز خربس ، قلعه پرتغالی ها ، قندیل های نمکی ، شهر زیر زمینی حریره و کاریز ، چشمه های آب گرم و معدنی و درمانی گنو، خمیر ، خورگو و آثار تاریخی فراوان از قبیل حمام گله داری ، موزه مردم شناسی از جمله جاذبه های گردشگری هرمزگان است.
۷۱۹۸/۷۴۰۸
خبرنگار: فاطمه حسینی * انتشار: محمد جهانگیریان

انتهای پیام /*


فرهنگی


گردشگری


شهرداری


هرمزگان

نظرات بسته شده است.