پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

تشکیل انجمن میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری روستایی استان اردبیل

جهانگیر شهبازی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این انجمن که با عضویت معتمدین محلی تشکیل شد با هدف حفظ و حراست از آثار تاریخی و باستانی ، توسعه گردشگری و ترویج صنایع دستی منطقه کار خود را آغاز کرد.
او اظهارکرد: سرعین دارای آثار تاریخی و باستانی متعددی است و روستای هدف گردشگری و تاریخی آلوارس در ۱۵ کیلومتری آلوارس سالانه میزبان هزاران مسافر و گردشگر از سراسر کشور است.
وی با بیان اینکه هر گونه حفاری در عرصه و حریم آثار تاریخی جرم محسوب شده و با حفاران غیرمجاز و غارتگران میراث فرهنگی و آثار تاریخی در شهرستان برخورد قانونی خواهد شد از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه حفاری مشکوک در حوزه میراث فرهنگی مراتب را به ۱۱۰نیروی انتظامی یا اداره میراث فرهنگی شهرستان سرعین به شماره ۰۴۵۳۲۲۲۳۸۱۵ اطلاع دهند.
سرعین در ۲۷ کیلومتری غرب اردبیل قرار دارد.
تپه باستانی آناهیتا ، غارهای تاریخی روستای کنزق ، روستای ییلاقی بیله ‌درق ، دهکده صخره‌ ای ویند کلخوران ، امامزاده عبدالله آتشگاه و سید ابوالقاسم ، آتشکده آذر فریق آتشگاه ، دربند ورگه ‌سران و منطقه گردشگری بیله‌ درق از جمله آثار تاریخی و دیدنی شهر سرعین به عنوان شهر چشمه‌ های بهشتی است.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
۶۰۱۸/۶۰۱۶

انتهای پیام /*


فرهنگی


میراث فرهنگی


اردبیل


انجمن

نظرات بسته شده است.