پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

خانه های صنایع دستی در هرمزگان به ۲۵ باب افزایش می یابد

محسن ضیایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر ۱۲ باب خانه صنایع دستی در شهرهای استان هرمزگان فعال هستند که تا پایان امسال ۱۳ باب دیگر به این شمار اضافه می شود.
وی بیان داشت: هدف از ایجاد خانه صنایع دستی ، ارائه خدمات برای تولید و ارتقاء وضعیت صنایع دستی ، کارگاه های آموزشی ، فروش تولیدات، مشاوره و ایجاد فضای لازم برای تبادل نظر تولید کنندگان و هنرمندان و امور نمایشگاهی است.
ضیایی خاطرنشان کرد: هم اکنون در سراسر هرمزگان افزون بر ۶۳ هزار صنعت گر در ۱۳ رشته بومی صنایع دستی فعالیت دارند.
صنایع دستی استان هرمزگان شامل: سفال گری ، گلابتون دوزی ، شک دوزی ، شیریکی پیچ ، خوس دوزی ، بادوله دوزی، چادرشب بافی ، قالی بافی ، سبدبافی، حصیربافی ، سوزن دوزی ، صنایع صدفی ، عبادوزی ، درب و پنچره چوبی ، کرچاب ، خورجین ، ملیله دوزی دور لباس ، کوزه سازی و صنایع دستی دریایی هم چون لنج سازی است.
صنایع دستی موجود در استان هرمزگان عمدتا فصلی بوده و ۹۰ درصد تولیدکنندگان را زنان تشکیل می دهند.
راه اندازی خانه های صنایع ستی از جمله اقدامات معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در دولت تدبیر امید است که به منظور توسعه پایدار این حوزه و افزایش فضای تعامل و ارتباط هنرمندان و صنعتگران این بخش تاسیس می شود.
ایجاد فضایی اختصاصی برای صنایع دستی در هر استان فرصتی مناسب برای هنرمندان، هنرجویان و علاقمندان به صنایع دستی فراهم می آورد تا آنها بتوانند در مرکز اختصاصی حضور پیدا کنند.
۷۱۹۸/ ۶۰۴۸
خبرنگار: فاطمه حسینی ** انتشاردهنده: خلیل تنیده
* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.com

انتهای پیام /*


فرهنگی


میراث فرهنگی


صنایع دستی


هرمزگان

نظرات بسته شده است.