پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

افتتاح نمایشگاه بین‌المللی گردشگری گوانگجو با حضور ایران

به گزارش ایرنا، در نمایشگاه امسال که ششمین سال برگزاری آن است، با تلاش های سرکنسولگری ایران در گوانگجو و همکاری دفتر اطلاع رسانی گردشگری جمهوری اسلامی ایران در این شهر غرفه کشورمان از جنب و جوش بیشتری برخوردار شده است.
همچنین در این راستا یک گروه موسیقی سنتی ایرانی در طول روزهای برگزاری نمایشگاه، در محل غرفه کشورمان به اجرای برنامه مبادرت کرده و برخی از دست اندرکاران غرفه با پوشیدن لباس سنتی ایرانی، رنگ و بوی جذاب تری به غرفه بخشیده اند.
نمایشگاه بین المللی گوانگجو با حضور جمهوری اسلامی ایران از امروز به مدت سه روز در این شهر دایر است.
در سال های اخیر استان گوانگ دونگ برای توسعه کمی و کیفی صنعت گردشگری داخلی و خارجی، سرمایه گذاری زیادی کرده است به طوری که درآمد این استان از محل جهانگردی در سال گذشته به افزون بر یک تریلیون یوان رسید.
در سال ۲۰۱۶ تعداد ۱۲۲ میلیون چینی به خارج از کشور سفر کرده اند که ۲۲ میلیون نفر آنها از استانهای جنوبی چین بودند.
بر اساس آمارهای ارائه شده از آژانس های گردشگری چین، در سال ۲۰۱۶ افزون بر ۱۵۰ هزار چینی به ایران سفر کردند که حدود ۵۰ هزار نفر آنها از استان های جنوبی و عمدتا با اهداف تجاری به کشورمان سفر کرده اند.
پیش بینی می شود که در سال های آتی با مشارکت هرچه بیشتر دست اندرکاران صنعت گردشگری کشورمان در برنامه ها و فرصت هایی که می توان از آنها به منظور شناساندن بازار گردشگری ایران استفاده بهینه کرد، شاهد رشد تعداد بازدیدکنندگان و گردشگران چینی به کشورمان باشیم.
استان «گوانگ دونگ» با مرکزیت «گوانگجو»، ثروتمندترین استان چین محسوب می شود و گردشگران این استان هزینه بیشتری نسبت به دیگر گردشگران چینی در سفرهای خود صرف می کنند.
این استان با جمعیتی بالغ بر ۱۰۵ میلیون نفر یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین استانهای چین است که به استان اقتصادی این کشور نیز مشهور است.
آساق**۱۹۰۴**انتشاردهنده:فرهاد راستی

انتهای پیام /*


اقتصاد


پکن


نمایشگاه گردشگری


گوانجو

نظرات بسته شده است.