پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

سفر ۳۵۰ هزار گردشگر ایرانی به شهر وان در شرق ترکیه

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، این رسانه در گزارشی اعلام کرد: ایرانیانی که برای تعطیلات گذرانی به وان سفر کرده اند، نقش مهمی در اقتصاد منطقه شرق ترکیه دارند به طوری که در سال جاری میلادی و پیش از تعطیلات عید قربان، بالغ بر ۲۷۰ هزار نفر ایرانی به وان سفر کردند و با ادامه این سفر در تعطیلات عید قربان، این تعداد از ۳۵۰ هزار نفر فراتر رفت.
این رسانه با انتشار گزارشی با عنوان ‘جوشش عیدانه گردشگران ایرانی در شرق ترکیه’ نوشت: گردشگران ایرانی حاضر در وان، در ساعت های روز به خرید پرداخته و شب ها نیز به تفریح در مرکز تفریحی به خصوص در اطراف دریاچه وان می پردازند.
به نوشته این رسانه، اغلب ایرانیانی که به شهر وان سفر کرده اند، از مرز رازی ـ کاپی کوی وارد ترکیه شده و با طی کردن مسافت ۱۰۰ کیلومتری مرز به شهر وان رسیده اند و همین نزدیکی به مرز باعث حضور پرشمار ایرانیان در این شهر شرقی ترکیه شده است.
به گزارش ایرنا، اتحادیه هتلداران وان نیز اعلام کرد که به مناسبت عید قربان و به علت حضور پرشمار گردشگران ایرانی، همه ظرفیت هتل های این شهر پر شده است.
شهر وان که در شرق ترکیه و در نزدیکی مرزهای ایران واقع شده، از دو دروازه مرزی سرو ـ اسندره و رازی ـ کاپی کوی و به طور زمینی در دو نوبت تعطیلات تابستانی و تعطیلات عید نوروز پذیرای گردشگران ایرانی است.
ایران با ترکیه دارای سه واحد گمرک و مرز زمینی شامل بازرگان ـ گوربولاغ، رازی ـ کاپی کوی و سرو ـ اسندره و ۵۶۰ کیلومتر مرز مشترک است.
آذربایجان غربی تنها استان هم مرز ایران با کشور ترکیه است.
نوری شمشکلر، رایزن فرهنگی سفارت ترکیه در تهران اوایل سال میلادی جاری از سفر یک میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر ایرانی به ترکیه در سال ۲۰۱۶ خبر داد و اعلام کرد: ایران جزو پنج کشور گردشگرفرست به ترکیه محسوب می شود.
بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، به طور میانگین هر مسافر ایرانی یک هزار و ۵۰۰ دلار و هر خانواده ایرانی سه هزار و ۵۰۰ دلار هنگام سفر به ترکیه هزینه می کند.
خاورم/۱۹۰۵**انتشار دهنده: حسن فاخری

انتهای پیام /*


فرهنگی


گردشگری


وان


ترکیه

نظرات بسته شده است.