نشریه ایتالیایی:ایران امنترین کشورخاورمیانه

نشریه ایتالیایی دیروز (جمعه) در گزارشی مصور از گردشگری در ایران که با بیتی از اشعار حافظ آغاز شده است، با اشاره به اینکه اکنون بهترین فصل برای سفر به ایران است، افزود: در ایران از کتاب غزلیات حافظ بزرگترین شاعر ایرانی در قرن ۱۳م میلادی، برای فال گرفتن استفاده می شود و برخی معتقدند که در آن پیشنهادهایی برای حل مشکلات روزمره وجود دارد. در کنار مقبره او در شیراز افرادی هستند که در ازای دریافت مقدار کمی پول فال حافظ می گیرند. اما رسوم و ارتباط با گذشته در ایران همگام با مدرنیزه شدن به پیش می روند.
لاتیتودزلایف در بخش هایی دیگر از گزارش خود نوشت: گذشته و حال با یکدیگر در کشوری ادغام می شوند که در آن تمام آنچه برای جذب و فریفتن چشمان، ذهن و فانتزی خلق شده است وجود دارد.
ایران باستان از زمان مارکو پولو که ۷۰۰ سال پیش از آن گذشت، همواره جذابیت زیادی برای مسافران داشته و امروز نیز با معماری های نفیس مساجد و امارتهای خود که نشات گرفته از تاریخ هزاران ساله و غنای فرهنگی، طبیعی و تاریخی منحصر به فردش است، برای گردشگران جذابیت زیادی دارد.
به چشمان مسافر، گنبدهای آبی رنگ و سازه ها و شواهد تاریخی فرهنگی، که در ایران از تهران پرهرج و مرج و شلوغ تا اصفهان و یزد و شیراز که گهواره تمدن این کشور است وجود دارد، فراموش نشدنی و بسیار ارزشمند است.
سفر به ایران با شهر تهران آغاز می شود، پایتختی با ۱۴ میلیون جمعیت و ترافیک های سنگین که توسعه شهری آن به ستاره ها رسیده است و معرف نبض ایران است.
بازدید از همه موزه ها و شهرها ممکن نیست زیرا بسیار زیاد هستند. اما نباید بازدید از کاخ گلستان را، که معروف به تخت طاووس است، از دست داد که در آغاز قرن ۱۹ توسط آقا محمد خان قاجار ساخته شد. همچنین موزه جواهرات که منحصر به فرد است.
این نشریه به تک تک شهرهای و مکان های معروف باستانی ایران چون یزد، شیراز، اصفهان و تخت جمشید و پاسارگاد اشاره کرده و سفر به ایران را تجربه ای بسیار زیبا و بیاد ماندنی خوانده است.
اروپام**۴۶۱ **۱۴۷۹
ناشر:حسن سالک رضائی

انتهای پیام /*


فرهنگی


گردشگری


ایران


ایتالیا