پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی وارد یزد شد

به گزارش ایرنا، علی اصغر مونسان در بدو ورود به فرودگاه بین المللی آیت الله شهید صدوقی(ره) یزد مورد استقبال سیدمحمد میرمحمدی استاندار یزد، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و جمعی دیگر از مسئولان استان قرار گرفت.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بدو ورود به یزد با حضور در مسجد روضه محمدیه (حظیره) به مقام شامخ سومین شهید محراب آیت الله محمد صدوقی ادای احترام می کند.
حضور در شورای اداری استان، افتتاح بوم گردی های نقره و هفت یازده در بافت قدیم یزد، بازدید از پایگاه جهانی شهر تاریخی یزد و کارگاه موزه صدرالعلما از دیگر برنامه های سفر یک روزه مونسان به استان یزد است.
علی اصغر مونسان ۲۲ مرداد ماه امسال با حکم حجت ‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری به عنوان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منصوب شد.
وی متولد ۱۳۴۹ در شهر تهران و دانشجوی دکترای رشته عمران در دانشگاه صنعتی شریف و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت ساخت از دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.
یزد گنجینه ای از هنر، فرهنگ و تمدنی ایرانی را در خود دارد که از آن جمله می توان به بناهای مذهبی، بقعه، مساجد، حسینیه ها، زیارتگاههای زرتشتیان، خانه های تاریخی، آب انبارها، باغ های تاریخی، بادگیرها و بازارچه ها اشاره کرد.
این استان ۲۲۷۰ هکتار بافت تاریخی دارد و بافت تاریخی شهر یزد به عنوان نخستین بافت تاریخی شهری ایران، ۱۸ تیر ماه امسالدر چهل و یکمین اجلاس کمیته میراث بشری سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) در شهر کراکوف لهستان به ثبت جهانی رسید.
استان یزد یکهزار و ۶۰۰ اثر تاریخی ثبت شده غیر منقول و ۶۰۰ بنای تاریخی ثبت شده ملی دارد که میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.
اکنون استانهای فارس، یزد و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران مقصد نخست گردشگران خارجی و اروپایی است.
۷۵۳۲/ ۶۱۹۷ خبرنگار: سعید صادقی مقدم
انتشار: فلاح
irnayazdd@

انتهای پیام /*


فرهنگی


میراث فرهنگی


علی اصغر مونسان


یزد

نظرات بسته شده است.