پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

فنگ هوانگ، یکی از شهرهای باستانی کشور چین

یکی از شهرهای باستانی کشور چین، شهر فنگ هوانگ است که در گوشه ی جنوب غربی استان هونان و در دامنه ی کوهستانی در کنار شاخه ای از رودخانه ی Tuo Jiang قرار دارد. این شهر در گذر زمان به خوبی حفظ شده است، شهری با آداب و رسوم، سنت ها، هنر و معماری خاص و گیرایی که از گزند مدرنیزه شدن در امان مانده است. بنابراین اگر دوست دارید امروزه نمونه ای از چین باستان را به معنای واقعی کلمه در جلوی چشمتان داشته باشید، فنگ هوانگ مقصد مورد نظر شما خواهد بود.

شهر فنگ هوانگ چین، لایه و ساختار و شکل و شمایل امپراطوری مینگ و گینگ که به ترتیب مربوط به دوره های قرن چهاردهم و قرن هفدهم میلادی هستند را تا به امروز به خوبی حفظ کرده است. در این شهر بیش از ۲۰۰ ساختمان مسکونی قدیمی، ۲۰ خیابان بزرگ و کوچک، کوچه پس کوچه های تاریخی، پل های سنگی قدیمی و مکان های مذهبی درست به همان شکل قبل و بدون هیچ گونه دستکاری ای وجود دارد.

9859

در گذشته شهر فنگ هوانگ جایی عاری از تمدن بود تا اینکه کم کم مردم به آن نقل مکان کردند و این شهر به مرکز فرماندهی چند سلسله پادشاهی تبدیل شد.

یکی از موهبت های شهر فنگ هوانگ در طول تاریخی این بوده که موقعیت جغرافیایی خیلی خوبی داشته است و به همین دلیل در طول دوران و اعصار از آسیب های جنگ و درگیری  حتی بلایای طبیعی در امان بوده است. از قیام مردم میائو در سال ۱۷۹۵ گرفته تا قیام مردم گتون در سال ۱۹۷۳، ده ها جنگ در این منطقه  اتفاق افتاده است اما هیچ کدام تاثیری روی این شهر نگذاشته اند.

9860

حتی در طول تهاجم ژاپنی ها به کشور چین، علیرغم این که بسیاری از شهرهای این کشور زیر آتش گلوله و بمب رفتند، شهر فنگ هوانگ کوچک ترین آسیبی از این نظر ندید و نه هیچ وقت میزبان مهاجمان ژاپنی شد و نه بمبی بر سر شهر فرو افتاد. در سال ۱۹۴۹، فنگ هوانگ با آرامش و صلح کامل آزاد شد و در سال های بعد هم از همه ی تغییراتی که در منطقه به وجود آمد مانند تغییرات اقتصادی خود را کنار کشید.

در واقع مردم فنگ این شهر این عقیده را داشتند که در امان ماندن از انواع و اقسام بلایایی که در دیگر مناطق این کشور رخ دده است، یک هدیه ی الهی است و بنابراین آن ها باید تا جایی که ممکن است این هدیه را نگهداری کنند و از تغییر شرایط جلوگیری کنند.

9861

در مورد شهر فنگ هوانگ خوب است دبانید که تمام خانه های شهر کاملا چوبی هستند و به سبک سنتی ای نسخته شده اند که در اصطلاخ به آن ها diaojiaolou می گویند. سفر به شهر فنگ هوانگ یعنی سفری به اعماق تاریخ، اگر روزی شانس این را پیدا کردید که از فنگ هوانگ شگفت انگیز دیدن کنید، خرید سوغاتی از مغازه های ترشی فروشی، مغازه هایی با آبنبات زنجبیلی و لباس های محلی اش را از دست ندهید.

نظرات بسته شده است.