پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

پیش بینی اشکان دژاگه برای بازی با کره جنوبی

خطای پنالتی روی اشکان دژاگه در بازی ایران و ارژانتین که از چشم داور دور ماند در ذهن ایرانی همیشه میماند.اشکان دژاگه

یکی از تلخ ترین تصاویری که از جام جهانی در ذهن ایرانی ها مانده، تصویر پنالتی محرز روی اشکان دژاگه در بازی ایران و آرژانتین در جام جهانی برزیل است.

اشکان می گوید اگر مازیچ آن پنالتی را می گرفت، قطعاً ایران می توانست برنده جام جهانی باشد. او معتقد است با تجربه ای که ایران در جام جهانی برزیل به دست آورد، حالا می تواند به موفقیت در روسیه امیدوارتر باشد.

تیم آینده ام

فصلی که گذشت از نظر فوتبالی برایم سخت بود و به من سخت گذشت ولی صعود به جام جهانی باعث شد خستگی از تنم در برود. امیدوارم برای فصل جدید هم یک انتخاب خوب داشته باشم و بتوانم جایی بازی کنم که به پیشرفت فوتبالم کمک کند. سال قبل از جام جهانی است و قطعاً برای همه بازیکنان مهم است جایی باشند که با آرامش بازی کنند و برای مسابقات آماده شوند.

نتایج تاریخی در جام جهانی

دوست داریم در جام جهانی نتایجی بگیریم که تا به حال در تاریخ فوتبال ما به دست نیامده. متأسفانه در جام جهانی برزیل نتایج آن طور که بازی کردیم، رقم نخورد. ما خوب بازی کردیم و حق مان بود که حداقل یک برد داشته باشیم ولی بدشانس بودیم. من فکر می کنم بدون هیچ اغراقی حق ما این بود که آرژانتین را ببریم؛ یعنی ما مستحق مساوی هم نبودیم و باید برنده می شدیم، چه رسد به اینکه بخواهیم بازنده باشیم. همه مردم دیدند در آن بازی چه اتفاقاتی افتاد و داور با ما چه کار کرد.

دیدار با مازیچ

شاید برایتان جالب باشد که چند سال بعد از جام جهانی و در قطر مازیچ داور بازی ایران و آرژانتین را دیدم. او دیدار ما (العربی) و السد را در لیگ قطر سوت زد. بعد از کاری که در جام جهانی با ما کرد، از دیدنش ناراحت شدم و می خواستم به او بگویم آیا فهمیده چه اشتباه بزرگی کرده است؟ ما می توانستیم در آن بازی برنده باشیم. پنالتی محرز ما را نگرفت و در آخر بازی را آن طور باختیم.

گفتند کی روش می خواهد برود؟

قطعاً با داشتن این کادر فنی شانس موفقیت مان در روسیه بیشتر می شود. خیلی از مربیان حوصله جنگیدن را ندارند ولی کی روش به خاطر تیم ملی همیشه مبارزه می کند و حتی جانش را می دهد.

یادم هست وقتی در قطر بازی می کردم، رسانه ها نوشته بودند کی روش از تیم ملی می رود و همان موقع چند بازیکن ما در العربی می گفتند این خبر واقعی است؟

چطور شما مربی به این خوبی را می خواهید از دست بدهید؟ یعنی آنها هم تعجب کرده بودند. آقای کارلوس کی روش همیشه برای تیم ملی امکانات می خواهد و ان شا ءا… این امکانات مهیا شود تا بتوانیم در جام جهانی از حق ایران دفاع کنیم. او این امکانات را برای تیم ملی می خواهد و برای خودش نمی خواهد.

افتخار بزرگی است

هنوز تا جام جهانی راه زیادی در پیش داریم و معلوم نیست چه بازیکنانی به روسیه می روند. امیدوارم تا آن زمان خودم هم آماده باشم و هم سالم. ان شا ءا… بازیکنان دیگر تیم هم همین شرایط را داشته باشند. اگر بتوانم در دومین جام جهانی ام حاضر شوم، افتخار خیلی بزرگی است. اصلاً به تیم ملی آمدم چون می دانستم می توانیم یک تیم خوب باشیم و افتخارات زیادی را با هم به دست بیاوریم.

نام حریفان فرقی ندارد

برای ما فرقی ندارد در جام جهانی در چه گروهی بیفتیم. ان شا ءا… با هر تیمی بیفتیم می توانیم برنده باشیم. البته جام جهانی جایی است که بهترین تیم های دنیا حاضر هستند و به این سادگی نمی توان برنده شد ولی ما یک تجربه خوب از برزیل داریم. در آن جام به همه دنیا نشان دادیم اسم ایران بزرگ است و حریفان باید از آن بترسند. الان هم با قدرت و بدون هیچ شکستی به جام جهانی رفته ایم. قطعاً همه تیم ها ما را جدی می گیرند و حتی از ما ترس خواهند داشت.

بازی ها تشریفاتی نیست

خیلی دوست داریم بدون گل خورده و بدون باخت بازی های مقدماتی را تمام کنیم. این رکوردی که تیم ملی دارد، هیچ تیمی در دنیا ندارد. هدف مان این است که در دو بازی با کره جنوبی و سوریه هم برنده باشیم. باید این موفقیت را ادامه بدهیم. فکر کنم این دو بازی حتی فرصت خوبی است که بازیکنان جوان تیم ملی بتوانند قدرت خودشان را نشان دهند. این بازی ها برای ما اصلاً تشریفاتی نیست. می خواهیم کره را برای پنجمین بار ببریم و در بازی آخر مقابل سوریه هم برنده باشیم تا یک جشن به یادماندنی برای صعودمان بگیریم.

نظرات بسته شده است.