Take a fresh look at your lifestyle.

حاشیه های دیدار ترامپ و ماکرون: از برجام و ایران تا اظهار نظر ترامپ درباره هیکل بانوی اول فرانسه(+عکس)

ترامپ دو بار خطاب به بانوی اول فرانسه از هیکل خوب بریژیت تمجید کرد و گفت هیکل زیبایی دارد/ ترامپ وعده بازنگری در موضع کشورش درباره پیمان زیست محیطی پاریس را هم داد.

به گزارش عصر ایران، دونالد ترامپ و ملانیا همسرش دیروز برای دیداری رسمی از فرانسه وارد شهر پاریس شدند.

رییس جمهور و بانوی اول آمریکا به منظور شرکت در جشن های سالگرد انقلاب فرانسه به این کشور سفر کرده اند.

پنج شنبه عصر ترامپ و ملانیا شام را مهمان امانوئل ماکرون و همسرش در برج ایفل بودند.

به هنگام ورود ترامپ به فرانسه و در لحظه ای که او به همراه ملانیا از هواپیما پیاده می شدند “سِت” کردن رنگ لباس هایشان با پرچم فرانسه توجه رسانه ها را به خود جلب کرد. همچنین لباس ملانیا ترامپ که حاصل طراحی یک طراح لباس فرانسوی است مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.

ترامپ و ماکرون ویژگی های منحصر بفرد جالبی دارند، از جمله آنکه ماکرون با ۳۹ سال سن جوان ترین رییس جمهور تاریخ فرانسه محسوب می شود در حالی که ترامپ با ۷۱ سال سن از جمله روسای جمهور پیر تاریخ آمریکا محسوب می شود.

همچنین فاصله سنی آنها با همسرانشان نیز جالب است که حدود ۲۵ سال است اما ترامپ ۲۴ سال از همسرش ملانیا بزرگ تر و در نقطه مقابل ماکرون ۲۵ سال از همسرش “بریژیت”  کوچکتر است.

ترامپ و رییس جمهور فرانسه به همراه همسرانشان در هتلی که مدفن ناپلئون بناپارت و چند تن از جنگ سالاران بنام تاریخ فرانسه است ، دیدار کردند. آنها دیشب شام را نیز در رستوران “ژول ورن” در طبق فوقانی برج ایفل فرانسه صرف کردند.

ترامپ در جریان شام مشترک با اشاره به هیکل بانوی اول فرانسه دو مرتبه در خطاب به او و ماکرون گفت: خانم بریژیت خوب به نظر می رسد. او سپس رو به ماکرون کرد و با اشاره به همسر رییس جمهور فرانسه ، گفت:زیباست. درباره واکنش و یا پاسخ احتمالی بریژیت و یا رییس جمهور فرانسه به این اظهار نظر ترامپ خبری منتشر نشده است.

ترامپ سابقه ای طولانی در کاربرد ادبیات جنسیت زده دارد و پیشتر سابقه برخی اظهار نظر ها و حتی توهین های او به برخی زنان بسیار جنجالی شده است.

از دیگر نقطه های جدی و مهم سفر ترامپ به فرانسه، تجدید نظر رییس جمهور آمریکا در موضع سابقش درباره پیمان زیست محیطی پاریس است. ترامپ در جریان نشست رهبران گروه بیست که هفته گذشته در شهر هامبورگ آلمان برگزار شد موضع سختی نسبت به پیمان پاریس داشت و در بیانیه پایانی نام آمریکا را از حامیان این پیمان حذف کرد، اما در کنفرانس مطبوعاتی دیروز با ماکرون در الیزه گفت که ممکن است موضع کشورش را درباره پیمان پاریس تغییر دهد.

او همچنین کشورهایی چون ایران، کره شمالی و سوریه را دشمنان جدی هر دو کشور آمریکا و فرانسه توصیف کرد.

ترامپ درباره برجام هم حرف زد و گفت شخصا مخالف این قراد داد است اما در مدتی که به ریاست جمهوری آمریکا رسیده، در عمل کاری برای لغو آن انجام نداده است.

پیشتر گفته می شد ماکرون در جریان دیدار با ترامپ ضمن حمایت از برجام به رییس جمهور آمریکا گوشزد خواهد کرد که تحریم های یکجانبه کنگره این کشور علیه ایران با روح توافق برجام ناسازگاری دارد.

ترامپ و ماکرون قرار است روز جمعه (امروز) در مراسم رژه سالگرد انقلاب فرانسه در پاریس شرکت کنند. قرار است در جریان این رژه واحدهایی نظامی از ارتش آمریکا نیز به مناسبت صدمین سالگرد پیوستن آمریکا به جبهه فرانسه و بریتانیا در جنگ اول جهانی، حضور یابند.

ترامپ پس از حضور در رژه روز ملی فرانسه از ماکرون خداحافظی خواهد کرد و رییس جهور فرانسه به سرعت عازم شهر نیس در جنوب فرانسه خواهد شد تا در یک سالگی فاجعه حمله تروریستی (کامیونی) داعش به دهها شهروند و توریست فرانسوی در این شهر، شرکت کند.

8466

8467

8468

8469

نظرات بسته شده است.