Take a fresh look at your lifestyle.

رسانه آمریکایی: شکاف نسل ها، علت اصلی پیروزی روحانی در انتخابات/ اصولگراها اکنون و با از دست دادن قدرت هوشیارتر شده اند

نباید تعجب آور باشد که تندروها و اصولگرایان با دیدن از دست دادن قدرت در ایران در حال افسردگی هستند. پیروزی روحانی در انتخابات ۲۹ اردیبهشت این وحشت و ناامیدی را در آنها به وجود آورد.

به گزارش نامه نیوز، سایت آمریکایی سایت راست گرای بریت بارت در گزارشی به بررسی حواشی انتخابات ریاست جمهوری ایران از ۲۹ اردیبهشت تا به امروز پرداخته است.

زمانی که حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت بار دیگر انتخاب شد، به شدت به رقیب اصلی اش در این انتخابات تاخته بود.

روحانی ۵۷ درصد از ارا را در یک مشارکت گسترده در انتخابات ریاست جمهوری کسب کرد و در مقابل ابراهیم رئیسی رقیبش تنها ۳۸ درصد از آرا را از آن خود کرد.

پیروزی روحانی در این انتخابات در نتیجه حمایت همه جانبه جوانان حاصل شد چرا که جوانان به دلیل مخالفت با محدودیت هایی تندروها در زمینه پوشش، آزادی بیان و روابط میان افراد از روحانی حمایت کردند.

ایران اکنون در مرحله دوران بیداری به سر می برد، همانند آمریکا در دهه ۶۰، زمانی که فاصله ای میان نسل بازمانده از جنگ در نسل قبلی و نسلی که پس از جنگ پرورش پیدا کرده اند وجود دارد.

جوانان نسل پس از جنگ اکنون در دهه سوم زندگی خود هستند، آنها به طور کلی طرفدار غرب و آمریکا هستند و تنفر خود از عربستان خود را با والدین خود به اشتراک می گذارند. نسل جوان از حسن روحانی میانه رو حمایت می کنند و میانه روها همزمان با بالارفتن سن نسل جوان و افزایش تعداد کسانی که حق رای دارند قدرتمندتر می شوند.

نسل پیشین اما شخصیت های سختگیر حمایت می کنند و اکنون که نسل گذشته پیرتر و در حال بازنشستگی و یا از دنیا رفتن هستند، اصولگراها هوشیار تر شده اند.

بنابراین، نباید تعجب آور باشد که تندروها و اصولگرایان با دیدن از دست دادن قدرت در ایران در حال افسردگی هستند. پیروزی روحانی در انتخابات ۲۹ اردیبهشت این وحشت و ناامیدی را در آنها به وجود آورد.

رابطه میان روحانی و سپاه پاسداران در هفته های اخیر در حال تشدید شدن است. روحانی آشکارا نقش سپاه پاسداران در اقتصاد را به چالش می کشد و تلاش می کند نفوذ سیاسی و اقتصادی این نهاد را محدود کند.

نظرات بسته شده است.