پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

پیش‌بینی اشتغال فارغ التحصیلان در برنامه ششم

معاون وزیر تعاون می‌گوید در برنامه ششم توسعه برای ۸۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی فرصتهای شغلی جدید پیش‌بینی شده است.

سیدحمید کلانتری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آمار فارغ التحصیلان و دانشجویان آماده ورود به بازار کار که هر لحظه به تعداد آنها اضافه می‌شود، بیانگر ضرورت برنامه‌ریزی اساسی برای ساماندهی کارجویان و ایجاد هماهنگی میان نظام آموزش عالی و نظام تقاضا در بازار کار است.

وی گفت: در حال حاضر اشتغال مهمترین دغدغه دولت است و باید از قابلیتها و ظرفیتهای موجود در بخش‌های مولد خدماتی، گردشگری و IT استفاده کنیم و فرصتهای شغلی جدیدی پیش روی کارجویان و فارغ التحصیلان قرار بدهیم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه حمایت از کارآفرینان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: یکی از اولویتهای مهم دولت حمایت از کارآفرینان و بخش‌های خصوصی و تعاونی است و تلاش کرده تا موانع موجود در مسیر کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار را از میان بردارد.

وی افزود: باید فضایی ایجاد شود که کارآفرینان و نخبگان جرات ورود به عرصه‌های کارآفرینی را داشته باشند و ایده‌های خلاقانه خود را به محصول تبدیل کنند.

کلانتری با بیان اینکه وزارت تعاون برای تحقق سیاستهای اشتغال به تعاونی‌ها اتکا کرده است، گفت: بهترین ساز و کار مشارکت مردمی در تعاونی‌ها است و بخش تعاون قادر است با بهره‌گیری از توانمندی‌ها و ظرفیتهای درونی خود به رونق تولید و اشتغال و تحرک بازار کار کمک کند.

به گفته معاون وزیر تعاون، مدیریت تعاونی‌ها باید از قالب سنتی خارج شود و متناسب با فناوری‌های نوین پیش برود و قبل از ایجاد تشکل‌های تعاونی، فرهنگ کار و تعاون در کشور گسترش یابد تا فعالیت تعاونی‌ها به ثمر بنشیند.

منبع: ایسنا

تور های تخصصی نمایشگاهی | دوران سیاحت نوین

نظرات بسته شده است.