نیاز صنعت پتروشیمی به سرمایه‌گذاری ۵۵ میلیارد دلاری

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از نیاز صنعت پتروشیمی ایران به ۵۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری تا ۱۰ سال آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، مرضیه شاهدائی در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت و انرژی کیش،  با بیان اینکه برای تکمیل طرح‌های نیمه‌کاره تا پنج سال آینده باید ۲۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کنیم، اظهارکرد: این طرح‌ها از دو تا ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که برای تکمیل آن‌ها نیاز به سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری است.

وی افزود: طرح هایی را نیز معرفی کرده‌ایم و تا ۱۰ سال آینده امیدواریم به ظرفیت تولید ۱۵۰ میلیون تنی برسیم که  سرمایه‌گذاری و به ظرفیت ۱۵۰ میلیون تنی برسیم که برای رسیدن به این ظرفیت و اجرای این طرح‌ها باید حدود ۵۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی انجام شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره مهم‌ترین اولویت‌های جذب سرمایه و همکاری‌های بین‌المللی نیز، ادامه داد: یکی از برنامه‌های اصلی ما با توجه به اینکه در زمینه جذب سرمایه‌کذار باید محور باشیم، این بود که تا جایی که می‌توانیم در جهت معرفی فرصت‌ها اقدام کنیم که در همین راستا در چند سمینار خارجی شرکت کردیم و همایش‌های مختلفی هم در ایران برگزار شد.

شاهدائی اضافه کرد: محور اصلی که در معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری مدنظر قرار داده‌ایم، معرفی هاب‌های جدیدی است که قرار است صنعت پتروشیمی در آن‌ها توسعه پیدا کند از جمله پارسیان، تکمیل فاز دو ماهشهر، لاوان، قشم، جاسک، چابهار و مناطق جنوبی ایران که برای توسعه صنعت پتروشیمی مستعد هستند.

به گفته وی، طرح‌هایی که به این مناطق اختصاص دارند، به ویژه با خوراک‌های پتروشیمی جدید ایران و خوراک‌های گازی که در این مناطق به وفور وجود دارد، جزو اولویت‌های شرکت پتروشیمی هستند.

معاون وزیر نفت همچنین درباره برگزاری نمایشگاه بین‌المللی نفت و انرژی کیش نیز گفت: این نمایشگاه بسیار پربار و مایه افتخار ملی است که در آن دستاوردهای بسیار مهم نفت، گاز و پتروشیمی عرضه شده و در آن مصرف‌کنندگان، تولیدکنندگان و مجریان طرح‌ها می‌توانند ارتباط بسیار نزدیکی باهم برقرار کنند.

منبع: ایسنا

تور های تخصصی نمایشگاهی | دوران سیاحت نوین

نظرات بسته شده است.