فرصت ایجاد شده در صادرات محصولات هوایی بی‌سابقه است

رییس اتحادیه صنایع هوافضا گفت: پس از رفع تحریم‌ها فرصت مناسبی برای صادرات محصولات هوا و فضا ایجاد شده که این فرصت بی‌سابقه است.۱۳nov2016-4

به گزارش ایسنا، امین سالاری اظهار کرد: پس از رفع تحریم‌ها در ایران فرصت خوبی فراهم شده که این فرصت هم در حوزه صادرات و هم واردات تکنولوژی‌های مورد نیاز است که باید از این فضای ایجاد شده به نحو ویژه‌ای استفاده کنیم.

وی افزود: اگر از این فرصت به وجود آمده به شکل مناسبی استفاده کنیم، در آینده یک بازار ۶۰ میلیارد دلاری در حوزه هوا فضا در کشور ایجاد خواهد شد که معلوم نیست این بازار ماندگار باشد، به همین دلیل باید از این فرصت استفاده کنیم.

به گفته سالاری، اگر صنعت هوایی استانداردهای لازم را داشته باشد با توجه به فضای بازی که برای ایران ایجاد شده، قطعا صادرات محصولات هوا و فضای کشور افزایش چشمگیری خواهد یافت.

وی تصریح کرد: تا پیش از تحریم‌ها شرایط اخذ مجوزها و گواهینامه‌های اتحادیه اروپا را نداشتیم، ولی در شرایط امروز که این تحریم‌ها رفع شده است، می‌توانیم با دریافت گواهینامه‌های بین‌المللی صنعت هوا فضای کشور را توسعه دهیم.

سالاری با اشاره به اینکه سامانه آماری درستی در حوزه صادرات محصولات هوا فضای کشور در اتحادیه وجود ندارد، گفت: در این زمینه آمار درستی در دسترس نیست، ولی تعداد زیادی از شرکت‌های ایرانی به دلیل وجود مشکلات داخلی به دنبال بازارهای جهانی هستند و با کشورهای آمریکای جنوبی، آفریقایی و آسیایی کارهای تجاری می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ایران به دلیل پایین بودن هزینه نیروی انسانی و بالا بودن کیفیت قطعات تولیدی بازار خوبی برای کشورهای پیشرفته است، به همین دلیل اگر فرصت ایجاد شده را غنیمت بشماریم می‌توانیم ارزش افزوده صنعت هوا فضای کشور را افزایش دهیم.

رییس اتحادیه صنایع هوا فضا با تاکید بر اینکه خرید از دیگر کشورها باید هوشمندانه باشد، گفت: اگر در شرایط به وجود آمده هوشمندانه اقدام به خرید کرده و در کنار خرید محصولات، تکنولوژی آن را نیز به کشور وارد کنیم، می‌توانیم آینده خوبی برای این صنعت انتظار داشته باشیم.

منبع: ایسنا

تور های تخصصی نمایشگاهی | دوران سیاحت نوین

نظرات بسته شده است.