یک ژنرال زن گزینه ریاست پنتاگون در دولت ترامپ

هنوز هیچ تصمیمی اتخاذ نشده و فهرست کنونی گزینه‌های احتمالی برای تصدی پست وزیر دفاع آمریکا همچنان متوجه جوزف کیت کلاگ، ژنرال بازنشسته ارتش، ژنرال مایک فلاین، مدیر سابق آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا و سناتور جف سشنز است.13nov2016-3

به گزارش ایسنا، به نوشته واشنگتن پست، اما نام سناتور کلی آیوت در مذاکرات داخلی به عنوان نماد صلح در مقابل تیم سیاست خارجی جنگ طلب جمهوری خواهان مطرح شده است.

منابع آگاه از این مذاکرات داخلی گفتند: سناتور آیوت به عنوان فردی فرهیخته، پر از معلومات، متبحر و توانا تلقی می‌شود و قطعا می‌تواند به راحتی تائیدیه سنا را به دست آورد.

روابط میان ترامپ و آیوت در چند ماه گذشته فراز و نشیب‌های بسیاری داشته چراکه آیوت در تلاش بود تا میان حمایت از نامزد حزبش و حفظ فاصله میان کمپینش و اظهارات جنجالی ترامپ به ویژه در رابطه با زنان تعادل برقرار کند.

آیوت در کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان که ژوئیه در کلیولند برگزار شد، شرکت نکرد.

وی در جریان یکی از مناظره‌هایش گفته بود که ترامپ برای کودکان الگو است اما بعدها اعلام کرد که منظورش را دقیق مطرح نکرده است.

پس از انتشار اظهارات غیراخلاقی ترامپ درخصوص زنان، آیوت اعلام کرد: از نامزد ریاست جمهوری که به زنان توهین و آنها را تحقیر می‌کند، حمایت نخواهم کرد.

ترامپ اغلب از جناح نومحافظه‌کار حزب جمهوری‌خواه که فورا وارد مداخله‌های برون مرزی می‌شوند و مسئول مداخله‌های پرهزینه آمریکا همچون جنگ عراق هستند، انتقاد کرده است اما از طرف دیگر متعهد جنگ علیه داعش و دیگر گروه‌های تروریستی در خاورمیانه شده و افرادی چون آیوت از چنین سیاستی حمایت کرده‌اند.

یکی از مقامات سیاست خارجه حزب جمهوری‌خواه گفت: آیوت به عنوان فردی که در مسیر اصلی سیاست خارجی محافظه‌کارانه جمهوری‌خواهان قرار دارد، تلقی می‌شود.

منبع: ایسنا

تور ارمنستان | تور ارزان ارمنستان | قیمت تور ارمنستان

نظرات بسته شده است.