رزمایش هوایی چین در اقیانوس آرام

نیروی هوایی چین امروز (یکشنبه)اعلام کرد، بیش از ۴۰ فروند بمب‌افکن و انواع دیگر هواپیماهای نظامی خود را از یک تنگه میان جزایر متعلق به ژاپن به منظور شرکت آنها در رزمایشی در اقیانوس آرام غربی عبور داده است.25sep2016-1

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، شن جینکه، سخنگوی نیروی هوایی چین عنوان کرد: نیروی هوایی چین به رزمایش‌های دوربرد در اقیانوس آرام غربی و گشت‌زنی‌ بر فراز منطقه شناسایی و دفاع هوایی دریای چین جنوبی دست می‌زند تا از امنیت و حاکمیت ملی خود حفاظت کند.

چین در سال ۲۰۱۳ یک به اصطلاح منطقه شناسایی دفاع هوایی در دریای چین شرقی اعمال کرده و هواپیماها را مجبور به معرفی خود به مقامات چینی کرد، این اقدام با محکومیت‌هایی از سوی ژاپن و آمریکا مواجه شد.

در بیانیه مذکور آمده است: این گشت‌زنی‌ها هدفشان نظارت دقیق و ارزیابی هواپیماهای نظامی خارجی که وارد حریم منطقه دفاع ضدهوایی می‌شوند خواهد بود و همچنین هدفشان اتخاذ تدابیری برای پاسخگویی به تهدیدهای مختلف در آسمان و حفاظت از حریم هوایی ملی است.

در بیانیه نیروی هوایی چین آمده است: هواپیماهای ارتش خلق چین بعد از پرواز بر فراز تنگه میاکو که بین جزایر اوکیناوا و میاکوی ژاپن واقع است، در اقیانوس آرام غربی رزمایش انجام دادند.

این رزمایش مصادف با اقدامات چین به منظور نشان دادن جسارت خود در مناقشات ارضی در دریاهای چین جنوبی و چین شرقی انجام شده است.

روابط میان چین و ژاپن به دلیل مناقشه ارضی دیرینه آنها بر سر جزایری در دریای چین شرقی مشهور به دیااویو، همواره سرد بوده است.

نیروی دریایی چین عمدتاً از تنگه میاکو که یک مسیر راهبردی مهم برای ارتش این کشور است، استفاده می‌کند تا از شرق چین به اقیانوس آرام برود.

منبع: ایسنا

تور ارمنستان | تور ارزان ارمنستان | قیمت تور ارمنستان

نظرات بسته شده است.