پرتال توریسم و گردشگری
زندگی را سفر کنیم

به زودی صکوک در کشورهای دیگر منتشر می‌شود

رئیس سازمان بورس می‌گوید مقدار اوراق صکوکی که در بازار منتشر شده نسبت به تقاضای خرید آن بسیار ناچیز است و سرمایه‌گذاران خارجی بسیار علاقه‌مندند اوراق صکوک اسلامی را وارد کنند.boorse

به گزارش ایسنا، محمد فطانت امروز در نهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه گفت: آمارها به خوبی نشان می‌دهد بخش اساسی اوراق صکوک در بازار سرمایه ایران منتشر شده و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی آن را خریداری کرده‌اند.

وی ادامه داد: ما در حال حاضر شاهد تقاضای اوراق صکوک در کشورهای دیگر هستیم، اما به دلیل محدودیت‌های قانونی که همکاران ما در سازمان بورس در حال بررسی آن هستند موانعی را پیش‌روی خود می‌بینیم، اما در آینده نه چندان دور این اوراق در کشورهای دیگر منتشر خواهد شد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار کرد: ما در بررسی مسائل اقتصادی باید بتوانیم با تحلیل‌های دینی ابزارهای منطبق با شرعیت اسلام را در اولویت کار خود قرار دهیم.

فطانت بیان کرد: در خصوص جمع‌بندی فعالیت‌های کمیته فقهی ارائه‌ چند عدد و رقم لازم است. اگر بخواهیم حاصل تلاش کمیته فقهی را با رقم اعلام کنیم، می‌توانیم بگوییم ارزش بازار صکوک از ۷۲۰۰ میلیارد تومان از سال گذشته به ۲۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سال جاری رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

تور دبی | تور ارزان دبی | قیمت تور دبی

نظرات بسته شده است.