مالزی برای پوشش ضعف عربستان در امنیت حج طرح مدیریت حوادث اجرا می کند

به گزارش ایرنا، سازمان حج مالزی (تابونگ حاجی) روز سه شنبه در بیانیه ای ضمن محکوم کردن حملات تروریستی روز دوشنبه در عربستان به ویژه در مدینه منوره، بر تلاش عربستان برای مقابله با تهدیدات تروریستی تاکید کرد و از سوی دیگر از برنامه ریزی برای اجرای طرحی به منظور مدیریت حوادث در حج امسال خبر داد.hag-e-malezee
سازمان حج مالزی در خصوص فصل حج سال جاری، اعلام کرد طرحی را برای مدیریت فاجعه در عملیات حج به منظور آماده سازی اولیه حجاج و اجرا در مواقع اضطراری اجرا می کند.
‘یوهان عبدالله’ مدیر اجرایی تابونگ حاجی مالزی تصریح کرد این طرح برای اطمینان از اجرای آرام عملیات حج در مواقع بحرانی در شهرهای مکه و مدینه اجرا می شود.
وی اعلام کرد که سازمان حج مالزی با وزارت حج عربستان و سفارت مالزی در این کشور برای دریافت آخرین اطلاعات مربوط به روش های ایمنی حجاج که برای زائران خانه خدا در سال جاری مورد نیاز است، ارتباط دارد.
تابونگ حاجی در بیانیه ای اعلام کرد این اطلاعات برای ایمنی حجاج در طول انجام مناسک حج و یا قبل از اینکه زائران مالزی به سرزمین وحی اعزام شوند، در اختیار آنها قرار می گیرد.
‘یوهان عبدالله’ در ادامه ضمن محکوم کردن عملیات تروریستی روز دوشنبه در عربستان گفت که مطمئن است دولت عربستان سعودی همه سازمان های امنیتی را برای مقابله با تهدیدهای تروریستی احتمالی بکار می گیرد.
وی گفت که همه جوامع مسلمان باید برای اطمینان از حملات تروریستی متحد و همکاری کامل با دولت عربستان داشته باشند.
در همین حال یک مقام اندونزیایی نیز امروز سه شنبه پس از چند عملیات تروریستی در عربستان سعودی و در شهر مدینه منوره، خواستار تامین امنیت مسلمانان در ایام حج از سوی مقامات سعودی شد.
‘عمر عبدالهادی عمر الجعید العتیبی’ یک بمب گذار ۱۸ ساله انتحاری روز دوشنبه در نزدیکی مسجدالنبی در مدینه منوره خود را منفجر و در این عملیات چهار مامور امنیتی و دو زائر کشته و چند نفر زخمی شدند.
تامین امنیت حجاج یکی از وظایف اصلی دولت عربستان است و در مناسک حج سال گذشته ریاض نتوانست این وظیفه را انجام دهد و در دو حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام و حادثه منا هزاران نفر از زائران خانه خدا کشته شدند.

منبع : خبرگزاری ایرنا

تور مالزی | تور مالزی سنگاپور

نظرات بسته شده است.