سیاست خارجی کلینتون حامی برجام اما متمایل به گزینه نظامی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک پایگاه خبری تحلیلی انگلیسی در مطلبی با فرض ریاست جمهوری هیلاری کلینتون، به سیاست خارجی خاورمیانه‌ای و مواضع وی در قبال ایران و اسرائیل پرداخت.

پایگاه «میدل ایست مانیتور» در یادداشتی این سوال را مطرح می‌کند: «سیاست خارجی هیلاری(کلینتون) چه شکلی خواهد بود».hilari klinton

در این مطلب با سه خصیصه سیاست خاورمیانه‌ای «رئیس‌جمهور کلینتون» ارزیابی شده است:

« ۱- جدایی و خارج شدن از سیاست‌های دولت اوباما در قبال درگیری‌های منطقه و تمایل بیشتر برای توسل به گزینه نظامی جهت دستیابی به اهداف آمریکا

۲- تداوم موفقیت‌های دیپلماتیک دولت اوباما(به ویژه حفظ توافق هسته‌ای ایران)

۳- تلاش برای احیای روابط دوستانه‌تر بین آمریکا و اسرائیل»

در گزارش این پایگاه خبری تحلیلی با اشاره به حمایت هیلاری کلینتون از برجام آمده است: «البته مواضع او حاکی از آن است که از نظر وی به طور خاص سیاست گسترده‌تر مهار که از زمان انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ رویکرد آمریکا در قبال ایران بوده است، باید ادامه یابد».

در این یادداشت تاکید شده که از نظر کلینتون توافق هسته‌ای تلاشی در جهت مهار ایران است و علی رغم برداشتن برخی از تحریم‌ها، آمریکا نباید تهران را قادر به اقدام علیه منافع واشنگتن در دیگر موضوعات منطقه سازد چرا که به گفته او «اصلا هیچ دلیلی برای اعتماد کردن به ایران وجود ندارد».

میدل ایست مانیتور ضمن تاکید بر تعهد کلینتون به برجام ادامه داد: «خوب اگر قرار بر جنگ با ایران نیست، خوب این به معنای حرکت رئیس‌جمهور کلینتون به سمت صلح‌گرایی هم نخواهد بود. بسیاری این مساله را می‌دانند که نامزد(کنونی) دموکرات انتخابات، از موضع جنگ‌طلبانه‌تری در سیاست خارجی حمایت می‌کند»

در پایان یادداشت می‌خوانیم: «او به عنوان وزیر خارجه در دولت اوباما، خواهان مداخله جویی سرسختانه‌تری در سوریه و مشوق جنگ در لیبی بود. علاوه بر این، کلینتون همچنین در سنای آمریکا در سال ۲۰۰۳ به جنگ عراق رای داد که همه اینها نشان می‌دهد او در صورت نشستن بر منصب ریاست جمهوری، تمایل بیشتری برای استفاده از گزینه نظامی خواهد داشت».

منبع : خبرگزاری فارس

 

تور چین | تور پکن شانگهای

نظرات بسته شده است.